Menu Zavřeno

Z opavské Silesie si odvážíme zlato a brambory

Dvacátým ročníkem Silesia Bike maratonu pokračoval Český pohár v maratonu. Premiérové zařazení do tohoto elitního seriálu přilákalo na start 90kilometrové trati našlapané startovní pole. Absolutně nejrychlejším náš byl Filip Adel, který závod rozhodnul na svoji stranu v závěrečných kilometrech.

Foto: Michal Kaněra 🙂

Na nejdelší trať v horkém letním dni odstartovaly více než dvě stovky závodníků.  Trať, která z velké části vede terénem a po místních singletracích, kopíruje tok řeky Moravice. Členitý charakter trati, ve stylu „pořád nahoru, dolů“, poměrně brzy nadělil startovní pole a na čele se vykrystalizovala pětičlenná skupinka favoritů (Adel, Bubílek, Buksa, Jobánek a Kaněra), která pospolu vydržela až na 70. kilometr.

Foto: Aleš Bubílek

Jeden z rozhodujících momentů přišel po třech hodinách, kdy Dominik Buksa v jednom z technických sjezdů poodjel a jeho nástup zachytil pouze Filip Adel. Dvojice získala mírný náskok a vypadalo to, že se bude rozhodovat až v samotném dojezdu. Větev v přehazovačce ale Buksu zbrzdila, a tak měl Adel k dispozici půlminutový náskok, který si dokázal na posledních kilometrech pohlídat a přijet si tak pro letošní třetí vítězství v seriálu Českého poháru. Třetí dojel do cíle Michal Bubílek, který dokázal v závěrečném výjezdu setřást Jana Jobánka. Elitní pětku uzavřel Kaněra.

Foto: Aleš Bubílek

„Úmorný vedro mi klasicky nesedlo, a tak jsem si to v sobotu moc neužíval. V závěru jsem zůstal na čele už jen s Dominikem Buksou, ale ten 10 kilometrů před cílem nešťastně chytl klacek do šaltru a půl minuty zakufroval. To se ukázalo jako rozhodující. Tahal jsem za ten kratší provaz, bylo to dost vydřený, závěr jsem jel úplnej doraz,“ uznal Filip kvality domácího Dominika Buksy.

Foto: Kristýna Kopecká

„Dnes mě to hodně bavilo. Horký počasí mám rád a netrpím při něm tak, jako jiní, takže jsem si závod užíval. Na Silezce jsem startoval již tuším počtvrté a rád se sem vracím. Letos se tady rozhodně sešla největší konkurence, takže jsem rád, že jsem s klukama vydržel vepředu tak dlouho,“ komentoval závod Honza Jobánek, který si z čela vystoupil až v úplném závěru a dojel si pro perfektní 4. místo.

Foto: Kristýna Kopecká

Výsledky Silesia Bike maraton 90 km:

1.Adel Filip (Superior Velsbike Team)3:53:32
2.Buksa Dominik (FUTURE CYCLING NORTHWAVE TEAM) 3:53:57+0:25
3.Bubílek Michal (Kross Bikeranch team) 3:55:10+1:38
4.Jobánek Jan (Superior Velsbike Team) 3:57:29+3:57
5.Kaněra Michal (GHOST Team) 3:57:52+4:20

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *