Menu Zavřeno

Filip Adel na Vysočině vyhrál poprvé závod seriálu KPŽ

Kolotoč největšího domácího seriálu Kolo pro Život pokračoval v Novém Městě na Moravě. Hlavní závod se odehrával na trati dlouhé 85 km, která byla zároveň zapsána ve světovém kalendáři UCI.

Foto: Miloš Lubas

Tempo bylo od začátku velmi vysoké a první technické úseky začaly dělit startovní pole. Po hodině závodu zůstala na čele pětičlenná skupinka, která vydržela pohromadě až do posledních kilometrů. Jako první odpadl díky defektu Rydval. Kvarteto ve složení Adel, Buksa, Ulman a Rauchfuss si to o vítězství rozdala až v samotném srdci Vysočina Arény. Nejvíce sil měl Filip Adel a dojel si tak pro premiérové vítězství v seriálu Kolo pro život. Jan Jobánek dorazil po vyrovnaném výkonu jako sedmý těsně za Michalem Bubílkem.

Foto: Miloš Lubas

„Tempo bylo od začátku docela vysoký, ale k většímu dělení došlo až v technice na kořenech. I proto jsem na závod vzal fulla. Věděl jsem, že je na trati pár míst, který je potřeba si ohlídat a najet tam vepředu. Místní sjezdy dobře znám, a tak jsem nechtěl zbytečně někde zůstat a pak si to dojíždět. Na čele jsme zůstali v pěti lidech, občas to někdo vyzkoušel, ale nakonec jsme vždy zůstali pohromadě. Všechno nasvědčovalo závěrečnýmu dojezdu a tak jsem se snažil pošetřit co nejvíce sil. To se mi celkem povedlo, vystihl jsem i dobrý místo pro nástup a tak jsem si přijel pro vítězství na skorodomácím KPŽ,“ okomentoval Filip svoje první vítězství v tomto populárním seriálu.

Honza Jobánek, který se první hodinu pohyboval také na samotném čele, řekl v cíli: „I přes hodně rychlej start do prvního kopce, se mi podařilo uviset vepředu. V první skupině jsem byl ale jak na gumě, několikrát jsem si vystoupil a zase dojížděl zpátky. Druhou půlku jsem už strávil ve dvojici s Michalem Bubílkem, jehož tempo mi vyhovovalo a vzájemně jsme si hodně pomohli. Bublovi potom ale zbylo trochu víc sil do spurtu.“

Foto: Miloš Lubas

Výsledky KPŽ Nové Město na Moravě 85 km:

1.ADEL Filip (Superior Velsbike Team)3:00:04
2.BUKSA Dominik (Future Cycling Northwave)3:00:04+0:00:00
3.RAUCHFUSS Marek (ETHIC SPORT CYCLING TEAM)3:00:05+0:00:01
4.ULMAN Matouš (Česká spořitelna Accolade)3:00:06+0:00:02
5.RYDVAL Filip (Česká spořitelna Accolade)3:02:50+0:02:46
6.BUBÍLEK Michal (KROSS Bikeranch Team)3:05:46+0:05:42
7.JOBÁNEK Jan (Superior Velsbike Team)3:05:48+0:05:44

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *