Menu Zavřeno

Filip Adel si po pěti letech zopakoval vítězství na Malevil Cupu

Poslední srpnová sobota patřila jednomu z nejprestižnějších maratonů v Čechách, když Jablonné v Podještědí hostilo 21. ročník mezinárodního závodu Malevil Cup. Trasa závodu byla letos pozměněna, a tak na účastníky čekaly dva okruhy o celkové délce 90 kilometrů s celkovým převýšením 2200 metrů. Absolutním vítězem se stal Filip Adel, který si tak na Malevilu zopakoval 5 let staré vítězství z roku 2015.

Foto: Jan Reiner

Profil trati a silná konkurence se postarala o vysoké tempo hned od úvodních metrů. Na čele zůstala čtveřice ve složení Filip Adel, Tomáš Višňovský, Filip Rydval (oba Česká Spořitelna – Accolade) a doplnil je Ital Martino Tronconi (Wilier 7C Force). Z bojů o medaile ještě před nájezdem do druhého okruhu vypadlo silné duo Kristián Hynek a Martin Stošek (Future Cycling – Northwave), kteří se museli vypořádat s defekty.

Foto: Miloš Lubas

Čelní skupina zůstala kompaktní až pod závěrečné stoupání na obávaný Hvozd, kde vystupňoval tempo Tomáš Višňovský a Filip Adel. O vítězi rozhodl až závěrečný dojezd, ve kterém měl více sil Filip Adel. Třetí dojel Filip Rydval a čtvrtý Ital Marco Tronconi.

„Rozhodující byl druhý výjezd na Hvozd, ze kterého to už bylo do cíle asi 5 kilometrů. Višňa to tam chtěl rozhodnout, ale v samotným závěru jsem se cítil dobře, tak jsem mu zkusil před vrcholem ještě nastoupit. Višňa mi ale nedaroval víc, než 10 metrů a tak bylo jasný, že rozhodne až dojezd, kterej je na Malevilu docela divokej. Boj o poslední zatáčku jsem si ale pohlídal. Tohle je pro mě cenný vítězství,“ popsal Filip zajímavý souboj.

Výsledky Malevil Cup 90 km

1.Filip Adel (Superior Velsbike Team) 3:31:26
2.Tomáš Višňovský (Česká spořitelna Accolade) 3:31:29+0:00:03
3.Filip Rydval (Česká spořitelna Accolade) 3:32:51+0:01:25
4.Martino Tronconi (Willier 7C Force) 3:34:21+0:02:55
5.Jan Strož (Ethic Sport Cycling Team) 3:39:29+0:08:03

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *