Menu Zavřeno

I z Šela Maratonu si Filip Adel odváží vítězství

Jeden z nejpopulárnějších českých maratonů Šela Maraton má za sebou 21. ročník. Se svými singletracky v okolí Helfštýna přivítal závod celkem přes 600 závodníků. Svou roli favorita potvrdil na nejdelší trati Filip Adel. Tradiční Šela Maraton vykročil do své třetí dekády několika vynucenými změnami. Jarní termín byl nahrazen pozdně letním a trať se zkrátila na 75 kilometrů.

Na nejdelší trati došlo vlivem vysokého tempa Milana Damka (Sportique-Kilpi) poměrně brzy k dělení a na špici se ještě před nájezdem do technických úseků vykrystalizovala skupinka pěti jezdců. Milana v ní kromě Filipa doplnil i Jan Jobánek a za GAPP System – KOLOFIX team jedoucí duo Tomáš Paprstka a Lukáš Kobes. Právě Lukáš byl během závodu nejagresivnější a svými nástupy se několikrát snažil čelní skupinku rozdělit, což se mu 15 kilometrů před cílem částečně podařilo. Na svých zádech si ale do finále přivezl velice rychlého Filipa Adela.

„Lukáš Kobes zkusil na posledních kilometrech závod několikrát rozhodnout, ale všechny nástupy jsem mu dokázal pochytat. Já si svůj útok šetřil na poslední kopec, ale provedení mělo k ideálnímu stavu daleko, protože nohy byly už dost prázdný. I tak jsem si poslední úsek kolem hradeb Helfštýna pohlídal a navázal tak na vítěznou šňůru z předchozích víkendů,“ vykládal Filip, kterému se podařilo zvítězit již v pátém závodě v řadě.

Foto: Robin Nevřala

Honza Jobánek, který doprovodil Filipa na pódium, vypadal v cíli také spokojeně: „Mně letošní Šela parádně sedla. Přestože mám rád spíš dlouhé tempařské kopce, o které byl letos závod zkrácenej, tak jsem si bajkování stylem nahoru-dolů na singlech kolem Helfštýna užíval. Až do nástupu Lukáše Kobese na 60.kiláku jsme si Adíkem snažili hlídat čelo a v rámci možností si pomáhat. V závěrečným výjezdu k hradu jsem se už snažil kontrolovat náskok před Tomem Paprstkou,“ komentoval závod ze svého pohledu třetí muž v cíli, Honza Jobánek.

Foto: Petr Tvaróg

Výsledky Šela Maraton 75 km

1.ADEL Filip (Superior Velsbike Team)2:58:36
2.KOBES Lukáš (GAPP System – KOLOFIX MTB racing team)2:58:38+0:00:02
3.JOBÁNEK Jan (Superior Velsbike Team)3:00:53+0:02:17
4.PAPRSTKA Tomáš (GAPP System – KOLOFIX MTB racing team) 3:01:33+0:02:57
5.DAMEK Milan (Sportique-Kilpi)3:02:33+0:03:57

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *