Menu Zavřeno

Jan Jobánek a Filip Adel uspěli se svými týmy v závodě extrémních štafet Dolomitenmann

Druhý záříjový víkend je tradičně vyhrazen extrémnímu závodu čtyřčlenných štafet Red Bull DolomitenMann, který hostil už po třiatřicáté rakouský Lienz. Díky přísným hygienickým opatřením byl samotný koncept závodu lehce upraven. Úvodní úsek patřil klasicky běžcům, kteří ve výšce téměř 2500 m předávali paraglaidistům. Na bajkery tentokrát čekal jeden kratší úsek, když převzali pomyslný štafetový kolík od paraglaidisty a po třech kilometrech předali kajakářům. Následně si od kajakáře štafetu opět převzali a vyrazili vstříc 33 kilometrům a 1650 výškovým metrům. Cíl byl místo tradičního náměstí přesunut na hlavní stadión.

Na startu 33. ročníku nechyběli ani závodníci Superior Velsbike Teamu. Jan Jobánek s týmem ASS Brno Extreme E-Finance získal celkové 15. místo (Vítězství mezi amatérskými týmy) a svůj úsek dokončil na 20. místě. Filip Adel se svými parťáky pod vlajkou ŽSD Slovakia vybojoval 22. místo (5. mezi amatérskými družstvy) a 12. místo ve své disciplíně.

Biková trať Dolomitenmanna se těžko přirovnává k jakémukoliv jinému závodu. Je to extrém od začátku až do cíle. Ihned po startu se proti vám postaví téměř hodinové stoupání, ihned potom se vrháte do prudkého dvacetiminutového sjezdu, který vede zčásti kolmo dolů po sjezdovce a zčásti po technickém singetracku. Během celé trati je důležité dobré rozvrhnutí sil a ve sjezdu neudělat chybu.

„Cílem našeho týmu ASS Technika Brno bylo po několika druhých místech zaútočit na stupínek nejvyšší. Štafetu mi kluci parádně předali, jen kousek za vedoucím amatérským týmem. Tím, že byl letos bike zařazen jako poslední disciplína, tak jsem cítil velkou zodpovědnost vůči celýmu týmu. Po mně už to neměl kdo vylepšit. Naštěstí mi trať na Dolomiťáku sedí, nastavil jsem si do kopce tempo o kterým jsem věděl, že ho vydržím hodinu jet. Docela brzo jsem minul vedoucí Rakušany a na kopec jsem dojel s bezpečným náskokem,“ komentoval Honza Jobánek slibně rozjetý závod.

„Zbývalo jen sjet dolů. Jak už to tak bývá, když člověk jede s rezervou a na jistotu, udělá chybu. Při opravě pláště po průrazu o šutr a následné stíhací jízdě do cíle, jsem se ještě hodně zapotil, abych uhájil minimální náskok před dotírajícím Michalem Kaněrou. Na stadionu v Lienzu už na mě netrpělivě čekali borci z předchozích disciplín, takže oslava vítězství mohla začít :),“popsal v cíli spokojený Honza.

„Se svým výkonem jsem spokojenej, konkurence byla kvalitní. Dlouhý kopce po širokých cestách a individuální starty nejsou sice zrovna moje oblíbený, ale povedlo se mi nastavit docela slušný tempo, který jsem celou tu hodinu do kopce držel. Moje startovní pozice nebyla ideální a během svýho úseku jsem přeskákal asi 25 lidí. Trať je tady opravdu extrémní, trpí závodník i materiál. Kvůli pekelnýmu sjezdu jsem zvolil fulla, na kterýho bylo opět spolehnutí, brzdy ale v závěru už hořely. Užil jsem si to,“ komentoval závod Filip Adel.

Výsledky Red Bull Dolomitenmann

1. Kolland Topsport Professional (INT)  4:21:27
    (1. Profi)Remi Bonnet, Chrigel Maurer, Lukas Kubrican, Juri Ragnoli
2. Red Bull (INT)4:24:23
    (2. Profi)Anton Palzer, Paul Guschlbauer, Harald Hudetz, Daniel Geißmayr
3. ELK (INT)4:24:57
    (3. Profi)Francesco Puppi, Lukas Rifesser, Gerhard Schmid, Tony Longo
15. ASS Brno Extreme E Finance (CZE)4:57:28
    (1.Amateur)Dominik Sadlo, Ales Vodsedalek, Matyas Zieris, Jan Jobánek
22. ZSD Slovakia (CZE)5:13:07
    (5. Amateur)Tomas Buryska, Vaclav Lukes, Petr Chmatal, Filip Adel

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *