Menu Zavřeno

Filip Adel slaví celkový triumf v Českém poháru v maratonu

Závěrečný podnik Českého poháru v maratonu hostil Harrachov, kde na závodníky čekala jedna z nejtěžších tratí celého seriálu o délce 125 kilometrů s převýšením 4000 metrů. Filip Adel vítězstvím v závodě potvrdil i celkový triumf v seriálu Českého poháru v maratonu.

Foto: Aleš Bubílek

Sobotní ráno bylo velmi chladné, když startovní výstřel o sedmé hodině doprovázely teploty kolem nuly. Hned v úvodním prudkém stoupání ke skokanským můstkům se začalo startovní pole natahovat. V prvním krátkém sjezdu podél můstku si vybral smůlu vítěz předchozích dvou ročníků Filip Adel, když musel řešit defekt zadního kola. Na čele se mezitím usadila skupina ve složení Michal Bubílek, Michal Kaněra, Milan Damek a Petr Ježek. Poslední jmenovaný z úvodní skupiny po hodině závodu odpadl a naopak Filip Adel si čelo dotáhl. Kvarteto pokračovalo společně až pod kopec z Piechowic, který se ukázal jako rozhodující. Nejvíce sil měl ve stoupání Filip Adel, kterého na stupních vítězů doprovodil druhý Michal Kaněra a třetí Michal Bubílek.

Foto: Aleš Bubílek

„Začátek nebyl ideální, hned v úvodním sjezdu jsem trefil zadkem šutr v trávě a cvaknul. Měl jsem promrzlý ruce a tak se oprava, kterou jsem řešil knoty, dost protáhla. Ztratil jsem tam 4 minuty. Věděl jsem, že musím při dojíždění zvolit rozumný tempo a někde to nepřestřelit. Nakonec jsem kluky docvaknul už asi po hodině ve Špindlu, takže to šlo poměrně hladce. Společně jsme projeli singly v Polsku a trochu si pomohli. Stejně jako minulý rok jsem závod rozhodnul v dlouhém stoupání z Piechowic, odkud je to hodina do cíle. Konečně mi dopadlo i celkový vítězství v maratonským poháru, takže naprostá spokojenost“ líčil Filip.

Foto: Ondřej Littera

Výsledky Nova Cup Harrachov 125 km

1.Adel Filip (Superior Velsbike Team)5:53:17
2.Kaněra Michal (GHOST Team)5:54:32+0:01:15
3.Bubílek Michal (Kross Bikeranch Team)5:56:37+0:03:20
4.Damek Milan (Kilpi Racing Team)5:58:24+0:05:07
5.Ježek Petr (Superior Riders)6:15:30+0:22:13

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *