Menu Zavřeno

Filip Adel si poradil s větrem i soupeři v Mikulově

Větrným závodem v Mikulově pokračoval seriál závodů Nova Cup. Rychlou trať na 55 kilometrů prolétl nejrychleji náš Filip Adel, ten zdolal o čtyři vteřiny domácího Matěje Průdka (Multicraft MTB Team). Na stupních je doplnil Michal Bubílek (Kross Bikeranch Team).

„Úvodní část trati v Mikulově je docela kopcovitá, takže se dle předpokladů nadělila skupinka. V sobotu panoval dost silný vítr, takže bylo určitě i výhodnější trochu spolupracovat. Chvílemi to byl s větrem docela extrém, když jsme při objíždění nádrže Nové Mlýny jeli sotva patnáctkou. V závěru se začalo nastupovat a naše čelní skupinka se začala rozpadat. Kousek před cílem jsou jedny záludný schody, kde je potřeba být vepředu. To se mi povedlo pohlídat a i když Matěj Průdek trochu kousal, tak jsem byl v závěru o něco rychlejší já,“ komentoval závod v cíli Filip.

„Mikulov býval zavírák sezóny, ale letos to (snad) bude díky Mistrovství světa trochu protažený. Zároveň je potřeba nepolevit a ještě to chvilku v tréninku podržet,“ připomněl Adel svoji přípravu na maratonské MS, které by se mělo konat koncem října v Turecku.

Celkové výsledky Nova Cup Mikulov 55 km 2020:

1.Adel Filip (Superior Velsbike Team)1:56:23
2.Průdek Matěj (Multicraft MTB Team)1:56:27+00:00:04 
3.Bubílek Michal (Kross Bikeranch Team)1:56:28+00:00:05 
4.Damek Milan (Kilpi Racing Team)1:57:04+00:00:41
5.Kaněra Michal (GHOST team)1:58:44+00:02:21

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *