Menu Zavřeno

Filip Adel na startu maratonského mistrovství světa

Již tuto neděli 25. 10. se uskuteční v turecké Sakaryi nedaleko Istanbulu v pořadí již 18. mistrovství světa horských kol v MTB maratonu. Tento pro maratonce nejvýznamnější závod bude také tečkou za letošní „zvláštní“ sezónou. Česká republika bude mít v Sakaryi zastoupení šesti reprezentantů. Mezi třemi českými elitními muži se na start postaví i náš Filip Adel.

Na muže v Turecku čeká 110km dlouhá trať s převýšením okolo 3500 metrů. Po startu se pojede relativně rovinatý nájezd, po kterém závodníci absolvují tři třicetikilometrové okruhy s prudkými stojkami. Celkově trať vypadá dost selektivní a na výkonnost.

Pro Filipa Adela to bude v jeho kariéře již 9. účast na mistrovství světa. Zatímco v juniorském věku se účastnil cyklokrosových šampionátů a XCO štafet, v posledních letech je pravidelným reprezentantem právě na maratonských mistrácích. Jeho nejlepším umístěním je zatím 34. místo z předloňského závodu v italském Auronzu, a toto by rád letos vylepšil.

„Finální příprava na letošní MS nebyla díky pozdnímu termínu určitě jednoduchá. Počasí u nás v posledních týdnech cyklistice už moc nepřálo, dnů bez deště moc nebylo a teploty se vyšplhaly jen lehce nad nulu. Tréninky venku už byly dost na morál, ale myslím, že jsem připraven dobře.
Závod se jede trochu nezvykle na 3 okruhy. Bude tam dost prudkých stoupání a celková distance je 110 km. Svou roli může sehrát počasí. Týden před MS se na stejné trati jel UCI maraton a díky dešti to byly spíš bahenní lázně. Předpověď ale vypadá zatím dobře.
Letos se mi daří držet celkem slušnou formu, takže bych určitě rád vylepšil svoje dosavadní maximum z MS, a to 34. místo. Pokud mi to sedne, tak věřím, že by umístění v první dvacítce mohlo být reálný,“ zhodnotil Filip svou přípravu, plány a cíle těsně před odletem do Turecka.

Česká reprezentace na MS XCM Sakarya / TUR 2020:

Muži Elite
Adel Filip (Superior Velsbike)
Hynek Kristian (Future Cycling – Northwave)
Stošek Martin (Future Cycling – Northwave)
Ženy Elite
Czeczinkarová Jana (LIV Mistral Cycling)
Pichlíková Jana (Kross Bikeranch)
Štěpánová Karla (Maloja Pushbikers MTB)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *