Menu Zavřeno

Adel vylepšil osobní maximum z Mistrovství světa na 25. místo

Posledním závodem letošní netradiční sezóny byl pro většinu maratonců závod v turecké Sakaryi, který poprvé hostil Mistrovství světa. Česká republika na něj vyslala celkem 6 reprezentantů a odvezla si díky výkonu Martina Stoška bronzovou medaili. Náš Filip Adel skončil 25. a tímto solidním výkonem si vylepšil své osobní maratonské maximum o 9 příček.

Trať dlouhá 110 kilometrů Filipovi moc nevyhovovala. Většina vedla po polních cestách a asfaltu, technické pasáže v podstatě neobsahovala a navíc se třikrát jelo po totožném okruhu. „Trať byla sice spravedlivá a pro všechny stejná, ale nebylo to nic pro mě,“ sdělil Filip po závodě.

Na start se postavilo necelých 60 závodníků, což bylo oproti předchozím mistrovství o poznání méně, z té absolutní špičky ale mnoho jmen nechybělo. Tomu odpovídalo i tempo závodu, které bylo hned od začátku hodně svižné. „Chtěl jsem se udržet co nejdéle v první velký skupině, ale hned za prvním kopcem jsem si musel zvolnit. Nohy nebyly bohužel úplně ideální a celkem jsem se závodem protrápil,“ komentoval zklamaný Filip, který letos pomýšlel trochu výš.

Umístit se na nejprestižnější světové akci jako 25. každopádně není žádná ostuda, a věříme, že to nebyla Filipova poslední příležitost reprezentovat Česko. Tým teď čeká zasloužený posezónní odpočinek, aby ta sezóna 2021 byla ještě lepší, než letošní! #AlwaysRace