Menu Zavřeno

Z Mistrovství Evropy si Filip Adel odváží 11. místo

Letošní Mistrovství Evropy maratonců se jelo 6.7. v norském středisku Kvam nedaleko Lillehammeru. Českou republiku reprezentovala pětice mužů: Filip Adel, Kristián Hynek, Jaroslav Kulhavý, Martin Stošek a Jan Strož. Muži soupeřili na trati s parametry 90 km/3000 m a závod se jel v rámci oblíbeného závodu Furusjoen Rundt. Nejlepšího výsledku z českých borců dosáhl sedmý Kristián Hynek (Vitalo Future Cycling). Filip Adel (Superior Velsbike Team) dojel na parádním 11. místě.

„Trať mám projetou, pro mě jedna z nejhezčích, na který jsem byl. Na vrcholcích byly chvílema 2 stupně a s tím jsem při (ne)balení návleků a rukavic moc nepočítal. Celkem to bude 85 kilometrů a 2500 výškových metrů. První polovina vede po technickým kamenitým singlu uprostřed hor někam do 1400 m. Každý zaváhání tady bude po zásluze potrestáno defektem, je to dost rozbitý a prakticky se tady ani nedá napít. Druhá polovina je trochu z jinýho soudku. Dlouhej kopec na výkon, silnice, cesty, minimum techniky. Každej si tu najde to svoje.“ Komentoval svoji důkladnou přípravu přímo z dějiště závodu Filip.

V průběhu závodu se Filip po vlažnějším začátku postupně prokousával startovním polem elitních maratonců vpřed a nakonec spurtoval o umístění v top 10.

Filip Adel: „Po startu to nebylo ideální, zůstal jsem docela vzadu. V prvním výběhu jsem byl až někde za třicátým místem a pak bylo dost obtížný ve stoupání v rozbitým singlu předjíždět. Na první hodině jsem se dotáhnul na Albana Lakatu a bylo mi jasný, že bude výhoda zůstat s ním na druhou jezdivou polovinu závodu. To se mi povedlo, posbírali jsme dost lidí a nakonec si to naše sedmičlenná skupinka rozdala na posledním kilometru o devátý místo. Tady jsem asi propásnul vhodnej okamžik pro nástup, a tak jsem bral těsně 11. flek. V posledních týdnech jsem byl z předchozího programu a veder dost vyčerpanej. Pokud bych to měl ale hodnotit, tak jsem spokojenej, byl to dobrý závod.“