Menu Zavřeno

Filip Adel osmý na MČR XCO

Mistrovství České republiky hostilo o uplynulém víkendu Hlinsko. Organizátoři připravili náročnou trať vedoucí z velké části po sjezdovce místního skiareálu. Mistrovský titul v elitní kategorii vybojoval Ondřej Cink (Kross Racing). Náš Filip Adel dojel na výborném 8. místě.

Ostrý start z první lajny
Foto: Jan Němec

Přestože se Filip Adel v posledních letech specializuje na závody výrazně delší, místní prostředí ho zlákalo ke startu na tomto vrcholném závodě v olympijské disciplíně. Výborné Filipovy výsledky letošní sezóny mu navíc garantovaly start z první řady elitního závodu.

Trať namotaná na Hlinecké sjezdovce

Adel se od počátku závodu pohyboval ve skupince těsně za první desítkou. V posledních dvou kolech díky výborným fanouškům, kteří mu v domácím prostředí nedali vydechnout, využil Filip své vytrvalosti a probojoval se až na 8. místo.

Jedna z technických pasáží
Foto: Jan Němec

Filip Adel: „Bylo pro mě důležitý zvolit si optimální tempo, který vydržím celej závod. Během prvního kola jsem se pohyboval kolem 13. místa. Tušil jsem, že klukům v závěru bude docházet. To se nakonec potvrdilo a během osmi kol jsem se propracoval na konečný 8. místo. Kolem trati byla skvělá atmosféra, navíc to bylo doma. Kolo fungovalo parádně, užil jsem si to. “

„I když jsem trať perfektně znal, tak jsem ve sjezdech každý kolo pár vteřinek ztrácel. Kluci z cross-country jsou strašně rychlí a dokážou jet celej závod na limitu. To je rozdíl oproti maratonům, tam je pojetí většinou trochu jiný. S výsledkem jsem ale spokojenej. Tréninky teď směřuju k závěrečný části maratonský sezóny, a tak jsem neměl žádnou speciální přípravu na XC závod.“ popsal Adlík tento pro něj úspěšný závod.

Adlík 8. mezi českou XCO elitou

Výsledky Mistrovství ČR XCO 2019

1.Ondřej Cink (Kross Racing) 1:31:23
2.Martin Stošek (Vitalo – Future Cycling) 1:31:58+ 0:35
3.Jan Škarnitzl (Mitas Mercedes-Benz Trek)1:32:24+ 1:01
8.Filip Adel (Superior Velsbike Team)1:38:15+ 6:51

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *