Menu Zavřeno

Prima cup pokračoval závodem na Sázavě. Filip Adel dojel 5.

Seriál závodů Prima Cup pokračoval o víkendu závodem na Sázavě. Vítězem 80kilometrové trasy se stal Matouš Ulman (Česká spořitelna Accolade). Filip Adel se závodem protrápil a nakonec dojel pátý.

Trať závodu v Sázavě není o extrémech. 80kilometrová délka přináší rozmanité terény převážně okolo této vodáky oblíbené řeky. Množství krátkých, ale docela prudkých stoupání dalo přesto většině z pěti set účastníků pořádně zabrat.

Vývoj hlavního závodu měl velmi rychlý spád. Již první kopec řádně nadělil startovní pole a na čele se udrželo asi jen 10 bikerů. Těsně před polovinou trasy jela na špici pětičlenná skupinka, ve které jsme měli hned dvojí zastoupení. V té chvíli pro nás vypadalo vše ideálně. Filip Adel si ale ve stoupání při zrychlení Ulmana vybral slabší chvilku a musel zvolnit. Bohužel hned v následujícím sjezdu potkala smůla Honzu Jobánka, když mu odskočený klacek do přehazovačky znemožnil pokračovat v závodě.

„Sázava mi ani letos nesedla, poslední tři roky je to jako přes kopírák. Ze začátku jsem dost trpěl a trochu doufal, že se to chytne, ale někde v půlce jsem si musel z tempa vedoucí skupinky povolit. Pátý místo v cíli není to, co by člověka týden před mistrovstvím Evropy úplně potěšilo, ale odtrénováno mám, tak doufám, že to za týden bude výrazně lepší,“ připomněl Filip jeden z vrcholů sezóny, který se už v neděli 26.6. koná na Malevilu v Lužických horách.

Honza Jobánek dojel do cílového prostoru mimo trať se značně ohnutou přehazovačkou. „Je to škoda, závod jsem měl pěkně rozjetej. Na rozdíl od Adlíka mi horko a dusno sedí, tak se mi v sobotu jelo dobře. Na úplný čelo bych asi neměl, ale o bednu jsem chtěl zabojovat. Těch klacků na trati bylo fakt hodně, takže ve sjezdech to byla docela loterie a mně to zrovna blbě trefilo šaltr tak, že se nedalo jet dál,“ řekl Honza.

Výsledky Prima cup Sázava 80km

1.Ulman Matouš (Česká Spořitelna Accolade)3:07:49
2.Rydval Filip (D2 Mont Merida)3:13:42+0:05:53
3.Skála Jaromír (ROUVY Specialized Cycling Team)3:15:06+0:07:17
4.Strož Jan (D2 Mont Merida)3:16:23+0:08:34
5.Adel Filip(Superior Team)3:19:06+0:11:17
DNFJan Jobánek (Superior Team)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.