Menu Zavřeno

Na Malevil Cupu nám štěstí nepřálo

Jubilejní dvacátý ročník závodu horských kol Malevil Cup zařazený do světové maratonské série přilákal více než 1300 bikerů ze 16 zemí celého světa. Na královské stokilometrové trati se z vítězství v silné konkurenci radovali Martin Stošek a Jana Pichlíková.

Filip Adel nastupoval do pro něj oblíbeného závodu jako jeden z hlavních favoritů. Na výsledky z předchozích týdnů se ale Filipovi navázat nepodařilo a v závodě si vybral pořádný kopec smůly.

Filipova stíhací jízda po výměně zadního kola
Foto: Miloš Lubas

„Na Malevil se každoročně těším. Maraton je zařazen do světový série, takže se na startu každoročně sejde kvalitní konkurence. Letos se to pro mě vyvíjelo první hodinu dobře, hlídal jsem si čelo závodu a pocity byly dobrý. Bohužel pak jsem chytnul defekt zadního kola. I přes docela rychlou výměnu jsem se zpátky do první skupiny zabudovat nedokázal. Na čele se v tu chvíli docela jelo a přicházelo na řadu první zásadnější dělení. Tomu jsem jen přihlížel. Dojíždění mě stálo hodně sil. V závěru jsem chtěl zabojovat o první desítku, ale povedlo se mi trefit 10 km před cílem šutr, o který jsem cvaknul zadek. Letošní první a doufám, že i poslední DNF.“ Zhodnotil Filip nevydařený závod.

Výběh na nejvyšší bod tratě, vrchařskou prémii na Hvozdu
Foto: Miloš Lubas

Výsledky Malevil Cup 2019

1.STOŠEK Martin (Vitalo Future cycling)3:45:00
2.VIŠŇOVSKÝ Tomáš (Česká spořitelna – Accolade)3:45:40+ 0:00:40
3.ULMAN Matouš (Česká spořitelna – Accolade)3:46:36+ 0:01:36
4.HYNEK Kristian (Vitalo Future cycling)3:46:39+ 0:01:39
5.RAUCHFUSS Marek (Kross Bikeranch Team)3:50:12+ 0:05:11
DNFADEL Filip (Superior Velsbike Team)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *