Menu Zavřeno

Jan Jobánek čtvrtý na maratonu Slezská Harta

V okolí přehradní nádrže Slezská Harta se konal 10. ročník maratonu Superior Slezská Harta. Na více než 300 startujících čekalo 35 nebo 65 převážně nenáročných kilometrů v nádherném podjesenickém prostředí. V hlavním závodě zvítězil Lubomír Petruš (Ethicsport cycling team). Jan Jobánek (Superior Velsbike Team) dojel čtvrtý.

Od úvodních kilometrů závodu se na čele držel početný balík závodníků. K dělení došlo v táhlém stoupání na dvacátém kilometru, kdy dvojice Lubomír Petruš, Karel Hartl (Starbike.sk) získali drobný, ale ve finále rozhodující náskok na Jana Jobánka s Tomášem Flámou (TS Bohemia). Definitivní pořadí na stupních potom určil závěrečný sprint.

Jan Jobánek: „Maraton na Slezské Hartě jsem si vybral jako nenáročný závod na rozjezd po prodělané nemoci. Sice jsem nezachytil útok Hartla s Petrušem, ale s Tomášem Flámou jsme se pravidelně střídali a odstup jsme urdžovali na necelé minutě. Dlouho jsem tak mohl věřit, že se ještě o vítězství poporeme. V posledních kilometrech se na mně ale podepsalo, že jsem toho za poslední týdny moc nenajezdil a totálně mi seklo. Podle toho vypadal i můj sprint o třetí místo. Na Hartě jsem startoval poprvé, závod se jel v krásném prostředí, ale na trati mi chyběly nějaké techničtějčí pasáže.”

Celkové výsledky Superior Slezská Harta 65km

1.Lubomír Petruš (Ethicsport cycling team)2:20:23
2.Karel Hartl (Starbike.sk) 2:20:24 + 00:00:01
3.Tomáš Fláma (TS Bohemia) 2:23:14 + 00:02:51
4.Jan Jobánek (Superior Velsbike Team)2:23:18+ 00:02:55

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *