Menu Zavřeno

Jobánkův vítězný hattrick na Bike Valachy

Tři sta dospělých závodníků a další dvě stovky dětí se v sobotu 15. června sešli na startu závodu Bike Valachy. Další díl Valachy Tour, sportovního seriálu pro veřejnost, našel své zázemí ve Velkých Karlovicích. Na závodníky čekal 25 kilometrový okruh s převýšením 750 metrů, který bikeři v hlavním závodě obkroužili hned dvakrát. Z vítězství v delším závodě se radoval Jan Jobánek (Superior Velsbike Team) a zkompletoval tak na Valašsku svůj hattrick.

V horku a kopcích to nebylo zadarmo
Foto: Bike Valachy

Hned po startu začala trasa nekompromisně stoupat směrem k rozhledně Miloňová a po následném sjezdu do Miloňov tak už bylo startovní pole naděleno do mnoha skupinek. Následoval nejtěžší výšlap k rozcestí Pálenice na jezdivý hřeben Vsetínských vrchů. Dále se pokračovalo po hřebeni směrem na Benešky, až k rozhledně Čarták a vrchol Třeštík. Následný sjezd do údolí zpět k Velkým Karlovicím dal zabrat všem jezdcům. Náročnou trať v sobotu ještě znesnadňovalo horké a dusné počasí.

Na čele závodu se od prvního výjezdu na hlavní hřeben Vsetínských Beskyd pohybovala dvojice Petr Šťastný (Sport Races), Jan Jobánek (Superior Velsbike Team), kteří spolu absolvovali celý první okruh i průjezd do druhého kola. Tam již Honza prokázal svoji vytrvalost, v nejtěžším stoupání Petrovi poodjel. 

Již třetí Honzovo vítězství na Valašsku
Foto: Bike Valachy

Honza Jobánek si závod na Valašsku pochvaloval: „Místní trať se mi líbí. Dlouhý táhlý kopce mi sedí, proto se sem rád vracím. Petr Šťastný za to letos vzal hned od startu a já za ním v prvním kole docela trpěl. Snažil jsem se šetřit síly, protože jsem tušil to, že přestože závod není extrémně dlouhý, horko a převýšení udělají své. Ve druhém kole v závěru nejdelšího stoupání na hřeben se mi podařilo Petrovi cuknout. Před závěrečným dlouhým sjezdem do Karlovic jsem vedení ještě navýšil, takže jsem ho mohl jet relativně na jistotu.“

Nejrchlejší z dlouhé tratě
Foto: Bike Valachy

Výsledky Bike Valachy 50km 2019

1.JOBÁNEK Jan (Superior Velsbike Team)2:14:16
2.ŠŤASTNÝ Petr (Sport Races) 2:16:05+ 0:01:48
3.ZEŤÁK Michael (Expres,cz Scott team Kolín) 2:19:19+ 0:05:02

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *