Menu Zavřeno

Filip Adel bral stříbro na Sázavě

Seriál závodů Nova Cup pokračoval na Sázavě. Organizátoři připravili v tomto malebném městečku náročnou trať obohacenou o závěrečné přebrodění řeky Sázavy. Závod doprovázely tropické teploty a tak bylo 80 kilometrů s převýšením téměř 2000 metrů o to náročnějších.

„Vykoupaný“ Filip Adel v cíli
Foto: Nova Cup

„Předpověď se vyplnila a závod doprovázely teploty nad 30°C. Z předchozích ročníků jsem věděl, že to bude na Sázavě práce na tři hodiny. Po úvodních kilometrech jsme na čele zůstali v pěti lidech a nikdo neměl moc energie na to, aby skupinu výrazněji nadělil. V posledním stoupání na trati jsem zaútočil a tempo se mnou udržel jen Marek Rauchfuss a Michal Kaněra.

Rozhodující moment přišel asi 500 m před cílem, kde bylo nutné jít z kola dolů a přebrodit řeku Sázavu. Byl to úsek dlouhý asi 30 metrů. Proud byl docela silný a hloubka byla kolem půl metru. To mi moc nesedlo, povedlo se mi zakopnout, takže jsem se docela vykoupal. Navíc jsem si při tom urazil zavírání na tretře, takže jsem byl rád, že mi bota ve finále zůstala na noze. Tady mi Ráfek zmizel, mně se povedlo uhájit druhej flek před Káňou.

Bylo to určitě zajimavý zpestření a ochlazení přišlo vhod. Na druhou stranu si myslím, že by bylo lepší, aby se závody rozhodovaly v pedálech a tyhle úseky nebyly zařazený na poslední kilometr.“ Popsal závod s neplánovanou koupací vložkou druhý Filip.

Pětice nejrychlejších
Foto: Nova Cup

Celkové výsledky Nova Cup Sázava 80km 2019:

1.Rauchfuss Marek (Kross Bike Ranch Team)2:58:44
2.Adel Filip (Superior Velsbike Team)2:59:04+ 0:00:19
3.Kaněra Michal (Ghost Team)2:59:19+ 0:00:34
4.Řehák Vít (MITAS CYKLOHELIOS)3:00:07+ 0:01:22
5.Fojtík Jan (Force Fojtík Head Team)3:02:45+ 0:04:00

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *