Menu Zavřeno

Jan Jobánek nejrychlejším bikerem na OutdoorTrophy

Již od roku 2002 se v nejzápadnějším výběžku Rakouska, spolkové zemi Vorarlbersku koná jeden z nejtěžších extrémních závodů družstev. OutdoorTrophy, neoficiální mistrovství Evropy outdoorových štafet, tento menší bratříček Dolomitenmanna každé dva roky připravuje pro extrémní sportovce snad ještě náročnější tratě než jeho slavnější vzor.

Čtyřčlenné týmy porovnávají síly v horském běhu, paraglidingu, sjezdu divoké vody na kajaku a mountainbikingu. Na OutdoorTrophy 2019 zanechali Češi výraznou stopu. Jan Jobánek startující v tomto závodě za štafetu ASS Brno Extreme e-finance se blýsknul absolutně nejrychlejším časem mezi bikery.

Sobotní počasí bylo na straně sportovců. Deštivá předpověď se naštěstí nevyplnila. Mraky zastírající údolí centra závodu, městečka Lingenau se rozestoupily právě včas, aby běžci mohli začít zdolávat svůj úsek. Do cesty se tak borcům stavěly jen jejich vlastní limity, zemská přitažlivost, vítr, vlny a bahno.

Kopce na Outdoortrophy jsou opravdu extrémní

Mezi adepty na pódiové umístění patřila i štafeta ASS Brno Extreme e-finance ve složení Ondřej Fejfar (běh), Tomáš Matera (paraglide), Matyáš Zieris (Kajak), Jan Jobánek (MTB). Této štafetě po třech disciplínách patřilo průběžné čtvrté místo.

Jan Jobánek se do pedálů opřel pořádně zostra a již během úvodního stoupání se dokázal dotáhnout do skupinky bojující o stříbrnou pozici. Nejtěžší stoupání na extrémně kopcovité trati (30km, 1600m převýšení.), které museli závodníci z velké části zdolat po svých s kolem na ramenou, nepřineslo definitivní rozuzlení boje o stupně vítězů, a tak se rozhodlo až v posledních kilometrech.

Stříbrná štafeta ASS Brno Extreme e-finance

Jan Jobánek: „Závodů extrémních štafet se účastním moc rád. Náročná trať, úžasná atmosféra týmového závodu, rozmanitost jednotlivých disciplín a zodpovědnost každého vůči týmu, to je příjemná změna oproti jiným závodům, který jezdím v průběhu celého roku.

Kluci mi štafetu předávali na parádním místě. První tým měl sice velký osmiminutový náskok, ale byl jsem na dosah pódia. Dlouhý táhlý kopec po startu mi sedl a dotáhl jsem se do skupinky před sebou. V následným technickým singlu jsem se udržel místního borce Eliase Hagspiela a bylo jasný, že se mezi námi rozhodne, kdo získá stříbro. Elias byl lepší ve sjezdech a technice, já měl navrch ve stoupáních. V posledním kratším brdku asi 3 kiláky před cílem se mi podařilo získat drobnej náskok před závěrečným technickým sjezdem. Do cíle, kde čekali již týmoví parťáci, jsem tak přivezl štafetu na druhým fleku. Nejrychlejší čas mezi všemi bikery byl už jen třešničkou na dortu.“

Honza Jobánek nejrychlejším bikerem

Celkové výsledky OutdoorTrophy 2019:

1.Protos Integral 3:48:50
(Toni Palzer (GER), Tom Holzer (ITA) Manuel Filzwieser (AUT) Andreas Seewald (AUT)) 
2.ASS Brno Extreme e-finance 3:51:06
(Ondrej Fejfar (CZE), Tomáš Matera (CZE), Matyáš Zieris (CZE), Jan Jobanek (CZE))
3.Skinfit Racing 3:51:48
(Filmon Abrham (GER), Paul Fischnaller (ITA), Stephan Brodicky (AUT), Elias Hagspiel (AUT))

Výsledky OutdoorTrophy MTB 2019:

1 Jan Jobánek (CZE) ASS Brno Extreme e-finance1:46:31
2 Elias Hagspiel (AUT) Skinfit Racing 1:47:35
3 Andreas Seewald (AUT) Protos Integral 1:53:01

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *