Menu Zavřeno

Filip Adel šestý na MČR

Trasa letošního maratonského mistrovství v Mostě měřila 72 kilometrů a během kterých zdolali závodníci porci 2100 metrů výškových. Asfaltu je na mostecké trati minimum, prakticky pořád se jede po lesních cestičkách a singletrailech. Celá trať křižuje tři vrchy – Ressl, Hněvín a Široký vrch. „Je to Cross Country na tři hodiny,“ říká o trati většina eliťáků. Na startu se sešla prakticky kompletní česká špička.

Předstartovní soustředění

„Trať v Mostě je od klasických maratonů dost odlišná a má blíže spíš ke cross-country. Po startu jsem si hlídal čelní pozice, protože jsem věděl, že není výhodný zůstat vzadu při nájezdu do technických pasáží. Chleba se začal lámat po první hodině, když nastoupil Matouš Ulman a tempo s ním dokázal udržet pouze Kristián Hynek a Martin Stošek.

Adlík bojuje o čtvrté místo
Foto: Reinerfoto

Po zbytek závodu jsem zůstal v silný skupince a prakticky do posledních kilometrů jsme byli ve hře o brambory. Nakonec jsme ale trochu odskočenýho Marka Rauchfusse nedocvakli, takže naše čtyřčlenná skupinka bojovala o pozici číslo 5. V závěru se dost taktizovalo a nebylo moc prostoru pro zásadnější nadělení. Zkusil jsem za to vzít v udrncaný pasáži na louce a jako první odpadnul Vastlík. Na zádech jsem si vezl Káňu a Lukáše Kobese. Následně mi kluci nastoupili a všechno to bylo o poslední zatáčce, ve který jsem kluky opět skočil a už to bylo jen o tom podržet to sto metrů do cíle. Už to vypadalo dobře, ale na posledních dvaceti metrech mě těsně skočil Lukáš Kobes a já si tak dojel na letošním mistráku pro šestej flek.

Těsný sprint o 5. místo
Foto: Reinerfoto

Poslední dva týdny na mě padla trochu únava z předchozího programu, ve kterým nebylo moc prostoru pro regeneraci. Nakonec umístění beru, závodilo se od začátku do cíle. Kolo fungovalo na jedničku, příště už jen o něco lepší nohy.“ Okomentoval Mistrovský závod ze svého pohledu Filip Adel.

Celkové výsledky MČR Most 72km 2019:

1.STOŠEK Martin (VITALO FUTURE CYCLING)2:58:22
2.HYNEK Kristian (VITALO FUTURE CYCLING)2:59:29+ 0:01:06
3.ULMAN Matouš (Česká spořitelna – Accolade)3:00:19+ 0:01:57
4.RAUCHFUSS Marek (Kross BikeRanch Team)3:02:40+ 0:04:17
5.KOBES Lukáš (SKIBIKECENTRUM.CZ team)3:04:04+ 0:05:42
6.ADEL Filip (Superior Velsbike Team)3:04:04+ 0:05:42

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *