Menu Zavřeno

Filip Adel třetí v premiérovém Nova Cupu na Dolní Moravě

Na Dolní Moravě pokračoval v sobotu seriál závodů Nova Cup. Královská trasa měřila 100 km a závodníci během ní nastoupali téměř 3500 výškových metrů. Trasa z dílny Vény Hornycha byla pravým horským maratonem plným dlouhých výjezdů a technických úseků, ve kterých museli jezdci často z kola dolů.

Startovní výstřel zazněl v 10:00 a startovní pole se vydalo vstříc prvnímu stoupání ke stezce v oblacích. Po 40 kilometrech zůstala na čele skupinka ve složení Filip Adel (Superior Velsbike Team), Marek Rauchfuss (Kross Bikeranch Team) a Michal Kaněra (Ghost Team). Rozhodující selekce proběhla až v závěrečných kilometrech, kde měl nejvíce sil Marek Rauchfuss. Pro stříbro si dojel Michal Kaněra a Filip Adel dojel třetí.

O těžké kořenité pasáže nebyla nouze
Foto: NovaCup

Filip Adel: „Tohle bylo vážně těžký. I když jsme po startu zvoili docela rozumný tempo, tak se to za těch 5 hodin za řidítkama nasčítalo a měl jsem toho v závěru plný kecky. Chtěl jsem rozhodnout ve výjezdu na Malý Sněžník, ale kluci mi ve finále nedarovali ani metr. Chvíli na to se mi v nohách ozvaly přicházející křeče a tak jsem věděl, že bude zle. Mojí slabý chvilky využil Ráfek a během chvilky jsem ho neviděl. V ten okamžik jsem se soustředil na udržení druhýho fleku, ale trochu jsem to podcenil s jídlem a nepočítal jsem s tím, že závěrečnej kopec bude tak dlouhej. Nohy mě už do ničeho nepustily a když mi nastoupil Káňa, nedokázal jsem se ani zvednout. Zážitek silnej.“

Pětice nejrychlejších
Foto: NovaCup

Výsledky Nova Cup Dolní Morava 100km

1.Rauchfuss Marek (Kross Bikeranch Team)  5:34:09
2.Kaněra Michal (Ghost Team)5:35:29+ 00:01:20
3.Adel Filip (Superior Velsbike Team)5:37:53+ 00:03:43
4.Kubelka Petr (Skibikecentrum.cz Team)5:53:42+ 00:19:32
5.Damek Milan (Kilpi Racing Team)6:02:44+ 00:28:34

Příští víkend rozdělíme své síly. Filip Adel má v plánu prestižní Malevil Cup, zařazený do UCI maraton series. Po nemoci vracející se Honza Jobánek si střihne závod Superior Slezská Harta.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *