Menu Zavřeno

Filip Adel třetí v premiérovém Nova Cupu na Dolní Moravě

Na Dolní Moravě pokračoval v sobotu seriál závodů Nova Cup. Královská trasa měřila 100 km a závodníci během ní nastoupali téměř 3500 výškových metrů. Trasa z dílny Vény Hornycha byla pravým horským maratonem plným dlouhých výjezdů a technických úseků, ve kterých museli jezdci často z kola dolů.

Startovní výstřel zazněl v 10:00 a startovní pole se vydalo vstříc prvnímu stoupání ke stezce v oblacích. Po 40 kilometrech zůstala na čele skupinka ve složení Filip Adel (Superior Velsbike Team), Marek Rauchfuss (Kross Bikeranch Team) a Michal Kaněra (Ghost Team). Rozhodující selekce proběhla až v závěrečných kilometrech, kde měl nejvíce sil Marek Rauchfuss. Pro stříbro si dojel Michal Kaněra a Filip Adel dojel třetí.

O těžké kořenité pasáže nebyla nouze
Foto: NovaCup

Filip Adel: „Tohle bylo vážně těžký. I když jsme po startu zvoili docela rozumný tempo, tak se to za těch 5 hodin za řidítkama nasčítalo a měl jsem toho v závěru plný kecky. Chtěl jsem rozhodnout ve výjezdu na Malý Sněžník, ale kluci mi ve finále nedarovali ani metr. Chvíli na to se mi v nohách ozvaly přicházející křeče a tak jsem věděl, že bude zle. Mojí slabý chvilky využil Ráfek a během chvilky jsem ho neviděl. V ten okamžik jsem se soustředil na udržení druhýho fleku, ale trochu jsem to podcenil s jídlem a nepočítal jsem s tím, že závěrečnej kopec bude tak dlouhej. Nohy mě už do ničeho nepustily a když mi nastoupil Káňa, nedokázal jsem se ani zvednout. Zážitek silnej.“

Pětice nejrychlejších
Foto: NovaCup

Výsledky Nova Cup Dolní Morava 100km

1.Rauchfuss Marek (Kross Bikeranch Team)  5:34:09
2.Kaněra Michal (Ghost Team)5:35:29+ 00:01:20
3.Adel Filip (Superior Velsbike Team)5:37:53+ 00:03:43
4.Kubelka Petr (Skibikecentrum.cz Team)5:53:42+ 00:19:32
5.Damek Milan (Kilpi Racing Team)6:02:44+ 00:28:34

Příští víkend rozdělíme své síly. Filip Adel má v plánu prestižní Malevil Cup, zařazený do UCI maraton series. Po nemoci vracející se Honza Jobánek si střihne závod Superior Slezská Harta.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *