Menu Zavřeno

Adel Králem Šumavy

Český pohár v maratonu pokračoval závodem v Klatovech, kde startoval 26. ročník tradičního Krále Šumavy. Na letošní ročník si pořadatelé připravili přepracovanou trať, která obsahovala přes 3200 nastoupaných výškových metrů během 104 kilometrů.

Mezi papírové favority na korunku Krále patřil Filip Adel (Superior Velsbike Team), Marek Rauchfuss a Michal Bubílek (oba Kross Bikeranch Team). Toto trio svou roli potvrdilo a na 30. kilometru závodu už jelo v čele závodu osamoceně. Jako první skupinu opustil Marek Rauchfuss, který musel opravovat defekt zadního kola. V polovině závodu Filip Adel poodjel Michalu Bubílkovi a po 50 kilometrech dlouhé sólo jízdy přijel do cíle s náskokem sedmi minut. Třetí Marek Rauchfuss zaostal již o více než 17 minut.

A jak celý závod viděl Filip: „Letošní trasa byla opravdu hodně kopcovitá. Postartovní aktivita Ráfka nadělila startovní pole a zůstali jsme na čele ještě společně s Bublou. Tempo ve sjezdech bylo vysoký a doplatil na to právě Ráfek, který musel opravovat defekt. Následně se Bublovi na špici moc nechtělo, takže jsem ho zkusil a možná trochu zaskočil lehkým nástupem mezi sjezdy. Pak následovala opravdu dlouhá sólo akce až do cíle. Snažil jsem se udržet pořád vysoký tempo, protože jsem nevěděl, jak daleko za mnou kluci jsou. Nohy ani kolo neprotestovalo a v cíli z toho bylo 7 minut. Je to moje druhý vítězství na Králi Šumavy. Z výsledku a aktuální formy mám radost a doufám, že se ještě chvilku svezu na vítězný vlně.“

Celkové výsledky Author Král Šumavy 104km 2019:

1. Adel Filip (Superior Velsbike Team)4:42:48
2. Bubílek Michal (Kross Bikeranch Team)4:49:520:07:03
3. Rauchfuss Marek (Kross Bikeranch Team)5:00:080:17:19
4. Procházka Jan (Cyklosport Chropyně)5:02:480:20:00
5. Zeithammer Martin (PETRČECH Sport MTB Team)5:02:590:20:11

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *