Menu Zavřeno

Jan Jobánek sedmý na Rohálovské 50

Poslední dubnová sobota přilákala a start Rohálovské 50 více než pětistovku závodníků. Deštivá předpověď počasí se nevyplnila, a tak největší nepříjemností na jinak rychlé a jezdivé trati byl všudepřítomný prach. Závod ovládli italští jezdci Teamu Willier 7C Force, Honza Jobánek dojel sedmý.

Rohálovská 50 v letošním roce slavila 10. narozeniny a oslava to byla více než povedená. Na startovní čáru se postavily i takové osobnosti české cyklistiky jako Tomáš Bábek nebo Tereza Huřiková. Superior Velsbike Team měl na startu své želízko v ohni v podobě čtyřnásobného vítěze předchozích ročníků, Honzu Jobánka. Byl to pro něj letos první ostrý start v sezóně. Bohužel se mu po drobných technických problémech nepodařilo navázat na úspěchy let minulých.

Jan Jobánek: „Rohálovská 50 patří k mým nejoblíbenějším závodům. V posledních letech sice vyhledávám závody delší, v horách a technicky náročnější, ale to co dělá Rohálovku jedinečnou, a co mě na ní baví, je její úžasná atmosféra. Týmu pořadatelů se podařilo „zblbnout“ snad všechny obyvatele nejen Prusinovic, ale i okolních vesniček. To, jak celé okolí závodem žije, jak lidi kolem trati fandí a jak se potom baví při doprovodným programu, za to by se nemusely stydět mnohem proslulejší a větší závody.

Samotný závod mi letos nevyšel úplně podle představ. Po velice svižném startu jsem se bezpečně zabudoval ve vedoucí skupince. To trvalo až na nějaký 10. kilometr, kdy jsem sám sebe ze špice vyeliminoval tím, že jsem si předním kolem šikovně odhodil klacek do zadního výpletu a do přehazovačky :). Následné rovnání šaltru a stíhací jízda stačila letos jen na 7. flek. I tak jsem z Rohálova v sobotu odjížděl s úsměvem od ucha k uchu, za což vděčím Martinu Koplíkovi a celému pořadatelskému týmu Rohálovky.“

Výsledky Rohálovská 50ka

1.CATTANEO JohnnyWILIER 7C FORCE1:45:00
2.FOJTÍK JanFORCE FOJTÍK HEAD TEAM1:45:010:00:01
3.REBAGLIATI MarcoWILIER 7C FORCE1:47:310:02:30
7.JOBÁNEK JanSuperior Velsbike Team1:48:130:03:12

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *