Menu Zavřeno

Jan Jobánek dojel druhý na legendárních Rallye Sudety

29. ročník kultovního MTB maratonu ovládl po pěti hodinách boje s těžkým terénem Michal Bubílek. (Merida Bikeranch Team). Náš Jan Jobánek až v závěru nestačil a dojel si s minutovým odstupem pro druhé místo.

Rallye Sudety je mezi bikery pojem. Patří mezi nejstarší bikové závody u nás a je označován jako vůbec nejtěžší. Obtížné terény Adršpašských skal a Broumovských stěn každoročně prověřují schopnosti a techniku stovek závodníků. Pro letošní ročník bylo milosrdné alespoň počasí, které bylo vyloženě letní.

Foto: Miloš Lubas

Již v průběhu prvních těžkých úseků se na čele vykrystalizovala trojice závodníků bojujících o vítězství. Honzu Jobánka ve vedoucí skupince doplňoval Michal Bubílek a domácí Tomáš Ševců. Společně projeli všechny nejnáročnější technické úseky a vše se schylovalo k tomu, že se o vítězi rozhodne na výkonnost v závěrečném kopci. Do něj se podařilo nejvíce sil ušetřit Michalu Bubílkovi, který nástupem těsně před vrcholem zlomil i Honzu Jobánka.

Foto: Miloš Lubas

„Od začátku, dokud jela velká skupina, jsem se snažil hlídat si čelo závodu, abych se nepřimotal do nějakýho zbytečnýho pádu. Potom, když po 30. kilometru přišly první těžký úseky, podařilo se nám s Michalem Bubílkem vypracovat náskok na ostatní. Zezadu si nás ještě doskočil domácí Tomáš Ševců, kterej byl neuvěřitelně rychlej ve sjezdech. Ve třech jsme pak spolupracovali a projeli velkou část těžkých pasáží přes Broumovské stěny, Bor nebo Hvězdu. Já postupem času začínal cítit, že mi docházejí síly a začaly se ke slovu hlásit křeče. Po prvním Michalovu zrychlení ve stoupání na Ostaš jsem se ještě snažil vzdorovat. Jeho drtivej nástup těsně před vrcholem posledního kopce na Bišík jsem už ale nezachytil,“ popisoval průběh závodu stříbrný Honza Jobánek.

Foto: Miloš Lubas

„Rallye Sudety jsou pro mě jedním ze srdečních závodů, strašně rád se do kraje v okolí Adršpašských skal vracím. Tomáš Čada má organizaci a trasu dotaženou k dokonalosti. Letos tomu sice chyběla třešnička na dortu v podobě vítězství, nicméně vím, že jsem na trati nechal všechno a ze Sudet odjíždím spokojenej,“ vysekl Honza pochvalu organizátorům.

Foto: Miloš Lubas

Výsledky Rallye Sudety 111 km

1.BUBÍLEK Michal (Merida Bikeranch Team)5:05:21
2.JOBÁNEK Jan (Superior Team)5:06:20+00:59
3.ŠEVCŮ Tomáš (Amenity Extrem Sport Team)5:07:51+02:30
4.VLČEK Sebastian (MONDRAKER Racing team)5:08:21+02:59
5.FOJTÍK Ondřej (Auto Pokorný MTB team)5:12:01+06:39

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *