Menu Zavřeno

Adelův tým 7. v závodě extrémních štafet Red Bull Dolomitenmann

Rakouský Lienz hostil již tradičně druhou zářijovou sobotu závod čtyřčlenných štafet Red Bull Dolomitenmann. Filip Adel byl součástí ryze českého týmu Intersport, který dokázal vybojovat celkové 7. místo.

Jako první štafetu rozbíhají běžci do vrchu, kteří ve výšce téměř 2500 metrů nad mořem předávají paraglidistům. Extrémních 33 kilometrů čeká na bikery, kteří musejí na svém úseku vystoupat 1650 výškových metrů. Štafetu do cíle na náměstí v Lienzu přivádějí kajakáři, kteří absolvují jízdu v divokých vodách řek Drávy a Iselu.

Extrém od začátku do cíle, tak by se dala shrnout biková část Dolomitenmanna. Musíte zdolat téměř hodinové stoupání, a když už jste na pokraji sil, tak se pustíte do prudkého dvacetiminutového sjezdu. Úvodní část je velmi prudká a brzdy doslova hoří, závěrečná část je spíše hravá a technická. Trať je opravdový unikát a je velmi důležité nechybovat a dobře si rozvrhnout síly. „Byl to už můj pátý start na Dolomiťákovi, každý rok je to stejný a nervozita před startem se dostaví. Je to tady extrémní nahoru i dolů, a když je člověk součástí štafety, prostě chybovat nechce. Na svůj úsek jsem vyrážel na deváté pozici a kousek za mnou vyrážela místní legenda Alban Lakata, trochu jsem doufal, že bych se ho mohl chytnout a stejně jako vloni si s ním pomoci k posunutí naší štafety dopředu. Letos to bylo ale nad moje síly a musel jsem si jet svoje. V podstatě celý závod jsem nikoho neviděl a tak to v hodinovém stoupání nebylo jednoduchý. Ve sjezdu se mi povedlo ještě 3 lidi přeskákat, takže jsem předával na 7. místě. Časově to hlavně nahoru mohlo být o něco lepší, dolů jsem se snažil jet na jistotu a to se mi myslím povedlo. Závod jsem jel tradičně na fullu a myslím, že to byla dobrá volba. Sjezd dolů byl hodně náročný a závěrečný trail byl plný ostrého kamení. Svůj úsek jsem dokončil jako 11. mezi bikery. S týmem jsme v celkovém hodnocení skončili na 7. místě, což je ve světové konkurenci skvělý výsledek,“ zhodnotil své účinkování na Dolomitenmannovi Filip Adel.