Menu Zavřeno

Adel dojel 6. při KPŽ ve Znojmě

Znojemská zastávka seriálu Kolo pro život patří mezi účastníky k těm nejoblíbenějším. Hlavní trať o délce 58 km obsahuje minimum techniky a závodníci během ní nastoupají pouhých 350 výškových metrů. Tyto parametry nahrávají těsným pozičním soubojům a vysokému tempu, které připomíná spíše silniční závody.

Na startu nechyběli závodníci z české maratonské špičky a dalo se očekávat, že ve výhodě budou oproti jednotlivcům početnější týmy. To se nakonec potvrdilo i na trati, kde si v posledních kilometrech dokázal vybudovat rozhodující náskok Jaromír Skála (Česká spořitelna – Accolade) a dojel si pro vítězství. O druhé místo svedla boj početnější skupina, ve které nechyběl ani náš Filip Adel.

„Na této trati to byla moje premiéra, ale už před startem jsem počítal s tím, že to bude rychlý a plný nástupů. Týmy D2mont a Spořitelna měly vepředu výraznou početní převahu, takže se navzájem hlídaly a dvě třetiny závodu pro mě bylo výhodnější, že jsem nemusel sjíždět pokusy o únik. V závěru se karta trochu obrátila a bylo cítit, že síly v tom šíleným tempu každýmu pomalu dochází. Poslední kilometry jsem i díky neznalosti tratě pozičně moc nezvládnul a zbytečně jsem vyplýtval spoustu energie, která mi v závěru chyběla. Je pravda, že tenhle závod s horskou cyklistikou moc společného nemá, ale styl jakým se vepředu závodilo, mě hodně bavil,“ řekl v cíli Filip Adel.

Filip skončil nakonec v těsném dojezdu na 6. místě. O tom, jak byl závod ve Znojmě rychlý, svědčí i rychlostní průměr závodníků v první skupině, který byl přes 35 km/h.

Výsledky KPŽ Znojmo 67km

1.SKÁLA Jaromír (Česká spořitelna – Accolade)1:38:14
2.HNÍK Karel (D2mont Merida Cycling Team)1:38:31+00:17
3.RAUCHFUSS Marek (Česká spořitelna – Accolade)1:38:31+00:17
4.PETRUŠ Lubomír (D2mont Merida Cycling Team)1:38:32+00:18
5.NERADIL Vojtěch (PSG Mechanix)1:38:34+00:20
6.ADEL Filip (Superior Team)1:38:36+00:22

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *