Menu Zavřeno

Filip Adel obhájil vítězství na Lawi Tour Classic

Stejně jako loni si až ve finiši dojel Filip Adel pro triumf v Lawi Tour Classic. Letos se až do závěru držela pohromadě šestičlenná skupina. Ve spurtu jen těsně udolal Tomáše Kalojírose (RRK Group/Pierre Baguette/Benzionol) a kousíček za nimi skončil Petr Fiala (Xeelo).

Tento druh závodu nemá v tuzemském kalendáři obdobu. V malebných Vinařicích pod místním zámkem odstartoval již 13. ročník Lawi Tour. 95 kilometrový okruh má pouze 650 m převýšení, ale náročnost spočívá v poskládání prašných sektorů, čím blíž k cíli, tím sektorů přibývalá a náročnost se stupňuje. Ne nadarmo a nezaslouženě se tenhle závod pyšní přezdívkou české Roubaix nebo Strade Bianche.

Průběh letošního závodu poznamenal vytrvalý noční déšť, který zkrápěl hlavy jezdců i během závodu. V blátivých a šotolinových úsecích si tak každý chtěl hlídat čelo skupiny, aby se vyvaroval případnému pádu. Filip Adel vyrazil na 95 km s pěti terénními sekcemi mezi 98 vyzyvateli. Tempo udávali nejen silničáři, ale také mladí cyklokrosaři.

„Na startu bylo jasný, že se prášit nebude. Silnice byly mokrý a dost uklouzaný, takže jsem se snažil jet tak, abych to hlavně zvládnul bez pádu. Šotolinový úseky jsem si na rozdíl od těch silničních užíval, a to včetně blátivějších pasáží, kde jsem díky skvělý průchodnosti X-Roada neměl žádný problém. Závod byl plný nástupů, ale nakonec do to dojelo ve větší skupině až do posledního terénního sektoru, který patřil mezi nejtěžší. Tenhle úsek už to nadělil a do cílového stoupání jsme najížděli v šesti lidech. V kopci to nikdo nezkusil, takže to dojelo na spurta, ve kterým se mi povedlo těsně vyhrát. Z vítězství mám radost, tenhle závod je unikátní a pro mě to bylo skvělý zpestření maratonský sezóny,“ komentoval závod Filip Adel. Adelovi k výhře pomohl model kola Superior X-Road, který mu pomohl i na hodně blátivém poli asi pět kilometrů před cílem. „Finální úsek byl rozbitý tak, že by se tu hodil i full bike,“ dodal český reprezentant.

Výsledky Lawi Tour Classic 95km

1.ADEL Filip (Superior Team)2:19:46
2.KALOJIROS Tomáš (RRK Group- Pierre Baguette- Benzinol)2:19:46+00:00
3.FIALA Petr (Xeelo)2:19:47+00:01
4.JEŽEK Václav (Brilon Racing Team CZ)2:19:48+00:02
5.ŠULC David (MONDRAKER racing team)2:19:48+00:02

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *