Menu Zavřeno

Jak nám corona ovlivnila letošní sezónu?

Touhle dobou už měla být biková sezóna v plném proudu, odzávoděno mělo být x závodů, Filip už měl mít za sebou podruhé pouštní výzvu Titan Desert a tento týden se měla dolaďovat forma na Mistrovství ČR v maratonu na Dolní Moravě, které se mělo konat tuto sobotu. Všechno je ale jinak. 

Siesta na Mallorce neproběhla úplně podle plánu

Jako každý rok, i letos náš tým najížděl jarní kilometry na Mallorce. První soustředění absolvoval Filip s Káňou a dvoutýdenní tréninkový pobyt se díky skvělému počasí povedl využít na maximum. Do Čech se Filip vracel s kvalitními stovkami kilometrů v nohách a po pár dnech odpočinku už nasedal spolu s Jobrem ve Vídni na letišti vstříc druhé najížděcí fázi. 

Jobr měl za cíl hlavně aktivně regenerovat svoje operované koleno, Filip chtěl k vytrvalosti přidat i nějaké intenzitky a jezdit trochu víc do rychla. Plány kluci dodrželi jen pár dní, virus měl totiž jinou vizi jara. Z rutiny snídaně – trénink – večeře – spánek se stalo nonstop googlení jakékoliv možnosti, jak se dostat zpátky domů. Lety se totiž rušily bleskovou rychlostí, stejně tak rychle se zavíraly letiště i hranice. Naštěstí to dopadlo a místečko v letadle se našlo. Místo soustředění na Mallorce se ale po příjezdu domů mohli kluci soustředit maximálně doma v obýváku. 

Válce, nejlepší přítel člověka

Dva týdny karantény nebyly jednoduchý. Trénovat na válcích bolí, málokoho to baví, člověk se vaří, naštvete všechny sousedy a nával endorfinů nikdy není takový, jako když se vrátíte z dobrýho švihu. Do toho se stresujete, protože všichni včetně sponzorů mají strach a problémy, ruší se závody a nikdo neví, co bude. Pak ale vidíte, že tisíce, možná miliony lidí jsou na tom hůř, a že vlastně pár týdnů diskomfortu není nic. Takže hurá zase na válce, ať z natrénovaných kilometrů něco zbyde.

Kolo = svoboda

Po naprosté dvoutýdenní izolaci přichází první trénink venku. Dar z nebes. Kluci mohli začít zase větrat svoje SUPy a víc se do toho opřít. Situace je ale pořád špatná a start prvních závodů v nedohlednu, takže se zase hlavně najíždí vytrvalost. Jobr vyráží i na chalupu na Vysočinu, pěkných pár tréninků absolvují kluci spolu. Počasí cyklistice přeje a neznáme lepší způsob, jak si budovat svojí imunitu než na kole v přírodě. 

Racemood konečně dostane zelenou

Tréninková fáze se protáhla o dva měsíce, ale pokud se nestane nic zásadního, postaví se Filip v sobotu na první ostrý start v sezóně 2020. V Hradci Králové se pojede předzávod Nova Cupu. Forma je snad vyladěná, nové dresy sedí jako druhá kůže a veřejnosti se chce představit i Filipová nová zbraň. Superior XF 29 ISSUE R, závodní raketa s novou geometrií, osazená top komponenty od DT Swiss.

Filip SUPa testuje už pěkných pár týdnů a vypadá to, že si sedli na výbornou. Tak snad na výbornou dopadne přes všechno i letošní sezóna.

Děkujeme za přízeň, držte palce a #AlwaysRace!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *