Menu Zavřeno

Cyklovýzvu Nova Cup ovládl Filip Adel

Čeští bikeři mají za sebou pětatřicet prvních letošních ostrých závodních kilometrů. Vůbec prvním závodem v po-pandemické době byla Cyklovýzva Nova Cupu v Hradci Králové. Dlouhý závodní půst přilákal na startovní čáru řadu zvučných jmen českého MTB v čele s olympijským vítězem z Londýna, Jaroslavem Kulhavým.

…3, 2, 1, roušky sejmout, START! Foto: Jan Němec

Pořadatelé dokázali vykouzlit v borových lesích, na úplné rovině, krásnou trať. Střídaly se široké cesty, lesní singl traily, pěšiny a také pískovna. U Stříbrného rybníka nedaleko Hradce Králové se nakonec po necelé hodině a půl z vítězství radoval náš Filip Adel.

„První domácí závody jsem si nemohl nechat ujít. Do Hradce Králové to mám kousek, tak jsem se byl i v týdnu před závodem podívat na trati. Věděl jsem, že bude potřeba si pohlídat nájezd do singlu a být tam vepředu. Výraznou selekci provedl jeden krátký těžký sjezd, po kterým jsme zůstali na čele ve čtyřech s Tomášem Paprstkou, Honzou Zatloukalem a Jardou Kulhavým.“

Filip tvrdí muziku na trati plné singlů. Foto: Jan Němec

„Tempo bylo po celou dobu závodu dost vysoký. V singlech bylo důležitý neudělat chybu, protože i lehký zaváhání mohlo rozhodnout. Na to asi doplatil i Kulhec, který za půlkou z naší skupinky vymizel. Tomáš to v písčitých pasážích kolem Marokánky zkoušel rozhodnout, ale nakonec jsme zůstali ve třech až do samotnýho závěru. Honza vypadal už docela načatě, takže to vypadalo, že se o vítězství rozhodne až v samotným závěru mezi mnou a Tomášem. Dojezd jsem měl projetej, Tomáše se mi povedlo skočit v poslední možnou chvilku a tak jsem přijel pod cílovou bránu jako vítěz.“ Zhodnotil průběh závodu spokojený Filip Adel.

„Vítězství mě potěšilo, po tak dlouhý pauze člověk nikdy neví, jestli to bude v závodním nasazení to pravý. Skvěle jsem si rozuměl i s novým fullem, kterej byl na téhle trati určitě ideální volbou,“ pochválil Filip nový model od Superioru.

Trojice nejrychlejších Foto: Jan Němec

Výsledky Cyklovýzva Nova Cup Mikulov 35km:

1.Adel Filip (Superior Velsbike Team)1:20:47
2.Paprstka Tomáš (Expres CZ Tufo Team Kolín)1:20:49+0:00:01
3.Zatloukal Jan (Nutrend Specialized Racing)1:20:59+0:00:11
4.Bubílek Michal (Kross Bikeranch Team)1:22:18+0:01:31
5.Bártek David (Amenity Extrem Sport)1:23:01+0:02:13

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *