Menu Zavřeno

Filip Adel úspěšně v cíli pouštního závodu Garmin Titan Desert

Filip Adel startoval ve dnech 28.4. – 3.5. na etapovém závodě Garmin Titan Desert. Závod odehrávající se v Marocké poušti přilákal na start téměř 700 závodníků z různých koutů světa. Během šesti etap absolvovali závodníci kolem 600 kilometrů. Důležitou roli hrála navigace. Závodníci měli k dispozici doporučenou trasu a polohu checkpointů, které bylo potřeba projet. Trasu si ale závodník mohl volit dle svého uvážení.

První etapa startovala v oblasti Merzouga, měřila 110 km a Filip v ní dokončil po defektu a osamocené jízdě na 26. místě.

Vyber si svou cestu pouští 🙂
Foto: www.titandesert.com

Druhý den byla v plánu etapa navigační a zároveň maratonská s cílem v oblasti Ouzina. Závodníci neměli značenou trasu a znali jen polohu průjezdních bodů. Označení etapy maratonskou znamenalo, že si jezdci vezli s sebou věci potřebné na noc a další den. Filip nezvolil se španělskými kolegy trasu ideální a přidal si navíc hodinový pochod v písečných dunách. Etapu poznamenala tragická událost, když v ní přišel jeden ze závodníků o život.

Následující den se proto nezávodilo a celá karavana se přesunula zpátky do Merzougy na start další etapy.

Více a méně typické dopravní prostředky pro Marockou poušť
Foto: www.titandesert.com

Čtvrtá etapa vedla do Mssici a měřila 120 km. Filip se zabudoval v čelní skupině a v závěru to stačilo na 6. místo v etapě.

Další den byla v plánu královská 125 km dlouhá pátá etapa s cílem v místě El Jorf. Etapa obsahovala měřený výjezd Škoda Challenge. Na kopci byl Filip první a zajel na měřeném segmentu celkově druhý čas. Závod se rozhodoval v samotném závěru a svou roli opět sehrála navigace. Filip dokončil na 4. místě.

Filip bojoval statečně, občas se ale pral s navigací
Foto: www.titandesert.com

Závěrečné šestá etapa do města Maadid měřila 65 kilometrů. Filip se pohyboval společně s kandidáty na celkové vítězství v čelní skupině. Tu však opět skočili závodníci, kteří zvolili lepší trasu.

Pro Filipa znamenala premiéra na jednom z nejtěžších etapáků světa celkově 17. místo.

Nedobrovolný hodinový pochod v dunách
Foto: www.titandesert.com

Jak celý závod viděl Filip Adel: „První dva dny jsem si vybral pořádnou dávku smůly. Defekt v první a navigační chyba v druhé etapě pohřbili moje ambice na celkové umístěni. Výkonově to bylo myslím dobrý, ale do karet mi nehrál moc povrch a profil. Strašně jsem ztrácel v písečných dunách, navíc tu nebyly technické úseky a kopce. Prakticky celý závod se odehrával v rovinách a významnou roli hrála taktická jízda ve skupině. Den ode dne jsem se cítil lépe, ale bohužel to nakonec nebylo moc kde prodat. V nejtěžším kopci ročníku jsem byl na vrcholu celkem bezpečně první, ale dojezdy byly vždy po rovině, a když už jsem si myslel, že jsem urval druhý místo v etapě, tak jsem za okamžik zjistil, že už jsou další dva závodníci v cíli. To bylo trochu frustrující. Neměl jsem zkušenosti, bylo to znát. Důvěřoval jsem v navigaci zkušenějším španělům, o kterých jsem věděl, že jedou na celkové vítězství. To byla moje taktika v závěrečných dnech, bohužel nás vždy díky lepší navigaci někdo skočil, takže jsem se přímýho boje o vítězství neúčastnil. Celkově mám z této akce dost zážitků a jsem rád, že jsem toho mohl být součástí.“

Výsledky Garmin Titan Desert 2019

1.JOSEP BETALU (SPA)VIORCAM-KH7-PASION MX18H 12′ 00“
2.GUILLEM MUÑOZ (SPA)TBELLES TEAM CANNONDALE BY SURAL 118H 15′ 19“+ 00H 03′ 19“
3.MOISÉS DUEÑAS (SPA)NAVIERA ARMAS18H 17′ 07“+ 00H 05′ 06“
17.FILIP ADEL (CZE)ŠKODA WE LOVE CYCLING – SUPERIOR VELSBIKE TEAM19H 55′ 23“+ 01H 43′ 22“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *