Menu Zavřeno

Blátivý Nova Cup Stolové hory kořistí Filipa Adela

Vytrvalý déšť, zima, bláto a těžký terén, to byly hlavní překážky, které čekaly na odvážlivce, kteří se vydali na 72 kilometrů závodu Nova Cup Stolové hory. Nejlépe si s drsnými podmínkami poradil náš Filip Adel a mohl se tak po téměř třech a půl hodinách radovat z obhajoby loňského vítězství.

Již od prvního stoupání bylo jasné, že se o vítězi závodu bude rozhodovat mezi čtveřicí závodníků Filip Adel, Michal Kaňera (Ghost Team), Tomáš Višňovský (Česká spořitelna – Accolade) a Marek Rauchfuss (Kross Bikeranch Team). Otázkou bylo, kdo z nich si v mrazivém počasí uchová nejvíce energie a zároveň se v těžkém terénu vyvaruje technickým potížím. Definitivní rozhodnutí přineslo až závěrečné stoupání, kde Filip setřásl i posledního soupeře.

Podmínky na trati byly opravdu extrémní
Foto: Nova Cup

Filip Adel: „Závod v Machově patří určitě k těm těžším. Na startu se letos sešla slušná konkurence, takže adeptů na vítězství bylo několik. Věděl jsem z loňska, že to bude dlouhej závod, proto jsem spíš čekal, co kluci vymyslí. Na prvním kopci jsme zůstali pro mě trochu překvapivě jen ve čtyřech. Tempo v kopcích diktoval Višňa, ve sjezdu pak především Ráfek s Káňou. První odpadlík ze skupiny byl Višňa, který ve sjezdu prorazil zadní kolo. Po chvilce totálně vysekalo Ráfkovi, takže jsme zůstali na čele jen s Káňou. S ním jsem si poradil v závěrečném stoupání a pak už jsem si to do cíle pohlídal. Z vítězství mám radost. Po návratu z Maroka jsem si nebyl jistej, jaká bude výkonnost. Podmínky v Machově navíc byly díky blátu a teplotám kolem nuly dost náročný, takže trochu změna oproti minulýmu týdnu.“

Filip Adel obhájil loňské vítězství
Foto: Nova Cup

Závod ve Stolových horách byl také tvrdým testem pro materiál. Mnoho jezdců se potýkalo s defekty, nefunkčními vidlicemi a brzdami. Filip vsadil na jistotu a svůj full Superior XF Team Issue obul na nejhrubší vzorek, který máme dispozici – Mitas Hyperion. Vidlice i tlumič od DT Swiss si s extrémními podmínkami poradili také na jedničku, a tak Filip mohl rozblácené sjezdy kopírující z velké části legendární Rallye Sudety jezdit rychle a zároveň pod kontrolou.

Seriál závodů Nova Cup pokračuje 1.6. horským maratonem na Dolní Moravě, kde Filipa na startu doplní i Jan Jobánek.

Výsledky Nova Cup Stolové hory 72km 2019

1. Adel Filip (Superior Velsbike Team)3:29:19
2. Kaněra Michal (Ghost Team)3:30:430:01:23
3. Tomáš Višňovský (Česká spořitelna – Accolade)3:38:290:09:09
4. Rauchfuss Marek (Kross Bikeranch Team)3:39:050:09:44
5. Bubílek Michal (Kross Bikeranch Team)3:40:420:11:22

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *