Menu Zavřeno

Filip Adel těsně druhý na Malevil Cupu

Dvaadvacátý ročník Malevil Cupu, jenž se jel jako generálka na ME XCM 2022, vyhrál Marek Rauchfuss (Česká spořitelna Accolade), když v závěrečných pasážích stokilometrové trati zdolal loňského vítěze Filipa Adela . Odložený ročník Malevil Cupu zařazený do kategorie C1 dorazilo vyzkoušet téměř sedm stovek závodníků. Ti si užívali krásné počasí na startu na náměstí v Jablonném v Podještědí. To se ale brzy změnilo a dvě třetiny závodu se dojížděly za deště.

Zásadní momenty na Malevil Cupu přichází tradičně v nejtěžším výjezdu na nejvyšší bod trati na vrchol Hvozd. Ani letošní ročník se stokilometrovou trasou nebyl výjimkou. Právě tam zaútočil Marek Rauchfuss, který do té doby jel se svými dvěma kolegy Tomášem Višňovským a Jaroslavem Kulhavým v šestičlenné skupině, již doplňoval ještě Filip Adel, Dominik Buksa (Canyon Northwave) a Rakušan Michael Kampelmüller.

Tempo ve stoupání s Rauchfussem dokázal udržet jen Filip Adel, který si nakonec dojel pro vítězství na horské prémii. Poté převzal iniciativu na čele právě Filip, který nechtěl připustit, aby se do čelní skupinky dotáhli týmoví kolegové Rauchfusse. O vítězi rozhodlo poslední stoupání na trati.

Foto:  Anna Šíma Kopková

„V sobotu jsem čelil na Malevilu poměrně zásadní přesilovce kluků z Česká spořitelna – Accolade, takže to nebylo po taktický stránce úplně jednoduchý. Během výjezdu na Hvozd se první skupina nadělila a tak jsem zůstal na čele jen s Markem Rauchfussem. Následně přišlo rozhodování, jestli jet až do cíle v podstatě hodinu a půl na špici nebo čekat na Višňu s Kulhecem. Vybral jsem si variantu první a asi i díky tomu mi v závěru na vítěznýho Ráfka trochu chybělo,“ řekl Filip v cíli.

Foto:  Anna Šíma Kopková

„I tak ale spokojenost s výkonem, poslední dny byly dost utrápený a do závodu jsem šel s otazníkem, jak se mi vlastně pojede. Za týden vrchol domácí sezóny, tak snad nohy pojedou stejně dobře, jako teď v sobotu,“ připomněl Adel plán na příští víkend, kdy se koná MČR v Harrachově.

Foto:  Anna Šíma Kopková

Výsledky Malevil Cup 100 km

1.RAUCHFUSS Marek (Česka sporitelna – Accolade) CZE4:02:26
2.ADEL Filip (Superior Velsbike Team) CZE4:02:41+0:00:14
3.VIŠŇOVSKÝ Tomáš (Česka sporitelna – Accolade) SVK4:04:23+0:01:56
4.KULHAVÝ Jaroslav (Česka sporitelna – Accolade) CZE4:11:22+0:08:55
5.HERMANN Peter (TEAM FIREBIKE HANDELSHOF) GER4:14:58+0:12:31

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.