Menu Zavřeno

Z opavského Českého poháru si odvážíme 2. a 6. místo

V dalším závodě Českého poháru v maratonu porazil Marek Rauchfuss (Česká Spořitelna Accolade) obhájce vítězství Filipa Adela o necelé dvě minuty. Na stupních vítězů po 90 kilometrech v náročném a blátivém terénu, jenž vedl podél řeky Moravice, je doplnil Michal Bubílek. Jan Jobánek dojel na 6. místě.

Z opavského Horního náměstí odstartovalo do jednadvacátého ročníku Silesia Bike maratonu více než 200hlavé startovní pole. Již po 40 minutách se v populárním stoupání Kalvárie osamostatnil na čele Marek Rauchfuss a bezpečně si dojel pro vítězství. V dalších skupinkách jsme měli svoje zastoupení. Filip Adel bojoval o stříbrnou pozici, Honza Jobánek potom jel na 5. až 7. místě.

„V týdnu před závodem jsem byl trochu v útlumu a padla na mě docela únava. V sobotu už to bylo sice lepší, ale tempo Ráfka bylo pro mě pořád lehce přes čáru, tak jsem si na první hodině z jeho tempa raději vystoupil. Zezadu mě dojela slušná skupinka, s klukama se dobře spolupracovalo a drželi jsme slušný tempo po většinu závodu. I tak se nám vepředu jedoucí Marek pořád vzdaloval. Boj o druhé místo jsem nechtěl nechávat až do samotného závěru, tak jsem nastoupil ve stoupání asi 15 kilometrů před cílem. Chvilku se mě držel Michal Bubílek, ale nakonec jsem se i jemu vzdálil. I když jsem v posledních kilometrech něco stáhl, vítězství bylo v sobotu vzdálený,“ sdělil Filip, kterého v září čekají vrcholy v podobě Malevil Cupu a MČR v Harrachově.

„Na Silesce jsem startoval již tuším popáté a rád se sem vracím. Líbí se mi trať i atmosféra kolem závodu. V kopci Kalvárka to vždycky žije a jsou tu skvělí fanoušci. Letos na Poháru se tady sešla dobrá konkurence, takže jsem za 6. místo rád. Pódium sice nebylo daleko, ale na Matese jsem v závěru neměl,“ komentoval závod Honza Jobánek, kterému Matěj Průdek odjel až v závěrečném stoupání.