Menu Zavřeno

Filip Adel se raduje z vítězství v ČP na Dolní Moravě

Na Dolní Moravě pokračoval v sobotu seriál závodů Prima Cup. Podnik byl zapsán v kalendáři UCI v kategorii C2 a byl také součástí Českého poháru v MTB maratonu. 4 hodin a 32 minut strávil v závodě nejrychlejší muž Filip Adel (Superior Team), když si po dlouhé sólo jízdě dojel pro své letošní premiérové pohárové vítězství. Honza Jobánek dojel na pěkném 4. místě.

Foto: Jan Brychta

Na 90 kilometrů dlouhou trať s převýšením 3 000 m se elitní muži vydali již v 7:00. Sobotní ráno přivítalo na Dolní Moravě závodníky teplotou těsně nad nulou, ale jasná obloha napovídala, že je čeká dlouhý hezký den v sedle kol. Trasa z dílny Vény Hornycha byla pravým horským maratonem plným dlouhých výjezdů a technických úseků.

Foto: Jan Brychta

Již úvodní stoupání po sjezdovce napovědělo, kde ve startovním poli můžeme hledat favority. Na špici závodu se usadili jezdci D2mont – Merida, které doplnili závodníci Superior Teamu. Filip Adel se zhruba v polovině závodu, v jednom ze sjezdů z hřebene Králického Sněžníku na čele osamostatnil a svoji pozici uhájil až do cíle.

Foto: Jan Brychta

„Hned v prvním kopci se ukázalo, že největší soupeři budou kluci z D2 Montu. Největší převahu jsem měl ve sjezdech, který jsem se snažil jet na jistotu, ale i tak jsem v nich docela získával. I díky tomu jsem si mohl pro první polovinu závodu zvolit rozumný tempo, což bylo vzhledem k náročnosti trati důležitý. Druhá půlka už dost kousala, ale první flek jsem si dokázal pohlídat,“ řekl v cíli vítěz.

Foto: Jan Brychta

„Závod na Dolní Moravě mám rád. Je to jeden z mála maratonů v opravdu horském prostředí u nás, navíc doplněný technickými pasážemi s rukopisem Vény Hornycha. Dlouhý kopce mi sedí, takže jsem šťastnej, že jsem si mohl spravit chuť po nepovedeném závodu v Opavě,“ řekl k závodu čtvrtý Honza Jobánek.

Foto: Jan Brychta

Výsledky ČP Dolní Morava 90km

1.Adel Filip (Superior Team)4:32:23
2.Strož Jan (D2mont – Merida cycling team)4:33:52+01:29
3.Hník Karel (D2mont – Merida cycling team)4:38:33+06:10
4.Jobánek Jan (Superior Team)4:40:39+08:16
5.Zemene Jakub (D2mont – Merida cycling team)4:44:26+12:03
Foto: Jan Brychta

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *