Menu Zavřeno

Filip Adel dojel 34. na Mistrovství Evropy

Mistrovství Evropy v maratonu hostila francouzská obec Laissac v regionu Aveyron. Mistrem Evropy se stal Belgičan Wout Alleman. Na start se v elitní mužské kategorii postavili celkem tři čeští reprezentanti, z nichž byl nejlepší 12. Lubomír Petruš (D2Mont Merida). Náš Filip Adel si nevybral svůj nejlepší den a dojel na 34. místě.

Závod se jel na 2 okruhy o celkové délce 94 km s nastoupenými 3400 metry. Trať s minimem asfaltu obsahovala i technicky náročné singletraily, ale rozhodující byla výkonnost v kopcích, ve kterých se dělilo startovní pole už od počátečních metrů.

„Tohle byl jeden z nejtěžších závodů, který jsem kdy absolvoval. Začátek mi vůbec nesednul, rychlost po startu byla šílená a já se vůbec nemohl dostat do tempa. Po třiceti kilometrech se mi to ale docela chytlo a povedlo se mi přeskákat asi 20 lidí. V závěru jsem ještě musel řešit defekt zadního kola a následně jsem v přemíře snahy trefil v singlu ramenem strom, takže jsem se ještě vyválel. I když to nevyšlo podle představ, tak jsem rád, že jsem se nezlomil a zabojoval až do cíle,“ řekl Filip Adel.

Výsledky Mistrovství Evropy Laissac (FRA) 90km

1.Wout Alleman (BEL, Wilier Pirelli) 4:28:40
2.Fabian Rabensteiner (ITA) +2:11
3.Simon Schneller (GER, Bulls) +4:52
4.Aleksei Medvedev (Soudla Leecougan) +4:53
5.Samuele Porro (ITA) +4:54
34.Filip Adel (Superior Team) +28:36

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *