Menu Zavřeno

Filip Adel si dojel pro bronz na Malevil Cupu

Jeden z nejprestižnějších MTB maratonů v Čechách měl o uplynulé sobotě na programu již svůj 24. ročník. Na start Malevil Cupu v Jablonném v Podještědí se kromě české maratonské elity postavila i mezinárodní konkurence. V závodě zařazeném do kategorie UCI C1 zvítězil Němec Simon Stiebjahn (Singer Racing Team). Náš Filip Adel závod dokončil na výborném 3. místě.

Foto: Matyáš Gál

Téměř sedm set závodníků vyráželo na trať v ranním krásném počasí s vidinou suchého závodu. Nicméně dojezd na ranči Malevil o 4 hodiny později, jak se již pomalu stává pro letošní maratonskou sezónu tradicí, se odehrával za silného deště a jezdci byli zabahnění k nepoznání.

Foto: Matyáš Gál

Úvodní kilometry trasy se na čele jely v relativně poklidném tempu a na špici se dlouhou dobu pohybovala větší skupina. Zásadní momenty na Malevil Cupu přichází tradičně v nejtěžším výjezdu na nejvyšší bod trati na vrchol Hvozd. Ani letošní ročník se stokilometrovou trasou nebyl výjimkou. Právě tam zaútočil Simon Stiebjahn. Tempo ve stoupání s ním dokázal udržet jen Marek Rauchfuss. Filip Adel se sice pokoušel vedoucí duo stíhat, nakonec se ale musel spokojit s bojem o třetí místo.

Foto: Matyáš Gál

„První polovinu závodu se jelo docela rozumný tempo a bylo cítit, že každý chce pošetřit co nejvíce sil pod nejnáročnější výjezd na Hvozd. Pod něj přijela skupinka asi 10 lidí, ale během prvních metrů stoupání se to začalo dělit. Nejsilnější byl Simon Stiebjahn, kterýho se udržel akorát Marek Rauchfuss. Po sjezdu z Hvozdu jsme měli ve čtyřčlenný skupině zásek kolem minuty, takže jsme se střídali a já trochu doufal, že něco v jezdivých úsecích stáhnem. Když to bylo třicet do cíle, tak přišla průtrž a začalo to hrozně cákat, takže se ani nedalo jet v háku. Na předposlední občerstvovačce naše ztráta narostla na 3 minuty a bylo jasný, že pojedem o třetí flek, z tempa jsme si povolili a každej se chystal na závěr. V něm se mi to nakonec povedlo urvat, ale bylo to v úplným dorazu až na cílovou pásku,“ řekl bronzový muž v cíli, Filip Adel.

Výsledky Malevil Cup 100km

1.STIEBJAHN Simon (GER, Singer Racing Team)4:06:22
2.RAUCHFUSS Marek (ČESKÁ SPOŘITELNA- ACCOLADE) 4:07:27+01:05
3.ADEL Filip (Superior Team) 4:13:15+06:52
4.HNÍK Karel (D2mont Merida cycling team) 4:13:20+06:58
5.SKÁLA Jaromír (ČESKÁ SPOŘITELNA- ACCOLADE) 4:13:35+07:13

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *