Menu Zavřeno

Z pohárové Silesie si Filip Adel odváží třetí místo

Třiadvacátým ročníkem Silesia Bike maratonu pokračoval v Opavě Český pohár MTB v maratonu. Absolutně nejrychlejším byl na 90kilometrové trati Lubomír Petruš (D2 Mont Merida), který vítězství vybojoval před Jaroslavem Kulhavým (Ostra Multicraft Čeladná) a bronzovým Filipem Adelem. Jan Jobánek dokončil závod na 12. místě.

Foto: Aleš Bubílek

Během moravskoslezské klasiky čekalo na účastníky to nejhezčí, co je v okolí Opavy možno najít. Trať vedla přírodním parkem Moravice a podhůřím Nízkého Jeseníku. Výjezd na kopec Kalvárie jako i letos přivítal mnoho fanoušků.

Foto: Aleš Bubílek

Na nejdelší trasu odstartovaly více než dvě stovky závodníků. Deště předchozích dní výrazně rozmáčely trať, takže se místy závodníci doslova brodili potoky vody. Již první kopce nadělily startovní pole. Vysoké tempo na čele udával zejména Lubomír Petruš, kterého se dokázal udržet pouze Jaroslav Kulhavý. Třetí pozici si hlídal stejně jako v minulém ročníku Filip Adel, několikanásobný celkový vítěz seriálu Prima Cup.

Foto: Aleš Bubílek

„Letos to byl pro mě asi nejnáročnější ročník Silesky, co jsem jel. Vydatné deště se na trati dost podepsaly a po pár kilometrech bylo jasný, že se prášit fakt nebude. Nejzásadnější dělení proběhlo v kopci na Kalvárii, kde mi to moc nesedlo. Vepředu zůstala dvojice Jaroslav Kulhavý s Lubomírem Petrušem, a i když byli kluci chvilku na dohled, tak se mi je docvaknout nepovedlo. Na trati jsem pak bojoval hlavně sám se sebou, povedlo se mi přejet pár odboček, ale nakonec jsem pro třetí flek dojel. Předchozí závodní program byl dost našlapanej a únava už byla v sobotu znát.,“ řekl Filip Adel.

Foto: Aleš Bubílek

Výsledky ČP Opava 90km

1.Petruš Lubomír (D2MONT MERIDA) 3:41:04
2.Kulhavý Jaroslav (Ostra MultiCraft Čeladná) 3:49:31+8:27
3.Adel Filip (Superior Team) 3:52:29+11:25
4.Rakus Ondřej (HEAD PRO TEAM OPAVA) 3:56:05+15:01
5.Bubílek Michal (Merida BikeRanch Team) 3:56:46+15:42
12.Jobánek Jan (Superior Team)4:17:42+36:38

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *