Menu Zavřeno

Filip Adel dojel třetí ve finálovém závodě Prima Cupu a stal se celkovým vítězem seriálu

Dvanáctý závod v pořadí a závěrečný podnik Decathlon Mikulov zakončil letošní seriál Prima CUP. Na startu, který se odehrál na mikulovském náměstí, již tradičního jihomoravského závodu, se sešlo na dvou trasách stovky bikerů. 

foto: Jan Brychta

Ikonou závodu byla česká biková jednička, olympionik Ondřej Cink (Kross Orlen Cycling Team). Ten byl jasným favoritem do nejdelšího závodu na 55 kilometrů a své preference také po hodině a čtyřiceti dvou minutách potvrdil v cíli mikulovského Amfiteátru pod Turoldem. Vteřinu za ním dorazil Matěj Průdek (Multicraft MTB Team) a o čtyři vteřiny zaostal vítěz letošního seriálu Filip Adel (Superior Team).

foto: Jan Brychta

„Podle očekávání to byl letecký den. Během deseti kilometrů se to na čele nadělilo a zůstali jsme vepředu ve čtyřech. Trať v Mikulově je hodně rychlá, takže jsme se na čele točili a snažili se držet vysoký tempo. V jednom z posledních stoupání to zkusil Ondra Cink, ale během chvilky jsme se zase sjeli a bylo jasný, že se to rozhodne mezi námi až v závěru. Dojezd byl nakonec dost divokej a víc než o výkonu to bylo spíš o štěstí. Na mě zbyl nakonec třetí flek. Nakonec celkem spokojenost, kvůli viróze jsem v týdnu musel vynechat Gočárovky a tři dny jsem neseděl na kole. Sezónu si ještě o týden protáhnu a v neděli si střihnu XC ve Višňovce, “ popsal závod Filip.

foto: Jan Brychta

Výsledky Prima Cup Mikulov 55km

1.Cink Ondřej (KROSS ORLEN Cycling Team)1:42:08
2.Průdek Matěj (Multicraft MTB team)1:42:09+00:01
3.Adel Filip (Superior Team)1:42:12+00:04
4.Bubílek Michal (Kross Bikeranch Team)1:42:12+00:04
5.Lávička Adam (Kross Bikeranch Team)1:43:46+01:38

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *