Menu Zavřeno

Jan Jobánek se svojí štafetou zvítězil na Bobr Cupu

Free Litovel Bobr Cup, prestižní soutěž štafet extrémních sportů letos ovládl tým ASS Brno e-Finance s bikerem Janem Jobánkem.

Běh, kolo a kajak. Tři disciplíny, tři různí sportovci, společný cíl. Co bylo původně pouhou recesí, se v průběhu let proměnilo ve špičkový sportovní podnik s účastí nejlepších závodníků svých disciplín. Free Litovel Bobr Cup se v Litovli konal již pošestadvacáté a opět se setkal s velkým zájmem profesionálů i amatérských závodníků. Závodu, který je zároveň mistrovstvím ČR extrémních štafet, se zúčastnilo letos přes 60 tříčlenných týmů.

Na svůj boj s tratí a soupeři vybíhají na Bobr Cupu jako první tradičně běžci, kteří pak předávají štafetu cyklistům a závěr závodu mají ve svých rukou vodáci. Jak je již při Bobr Cupu tradicí a koloritem, všichni závodníci během svojí trasy musí několikrát překonat tok řeky Moravy.

Nejrychlejším běžcem byl Jáchym Kovář. Jako druhý předával štafetu elitní maratonec Vít Pavlišta (Kalokagathia Aliance). Jan Jobánek tak do bikerského úseku vyrážel s poměrně luxusním dvouminutovým náskokem na Michala Kaněru. Honza úspěšně zdolal všechny nástrahy na trati, včetně dvou brodů a ještě navýšil vedení svého týmu ASS Brno na více než 5 minut. Matador a mnohonásobný mistr ČR ve sjezdu na divoké vodě Kamil Mrůzek tak již měl relativně snadnou cestu za vítězstvím.

„Jsem moc rád, že jsem mohl pomoct našemu týmu k vítězství. Na Bobrovi jsem startoval už poněkolikáté a nikdy se mi tady moc nedařilo. Popravdě ta trať mi moc nesedí, je to víceméně po rovině, do tahu a jen pár takových XCO brdků. Chybí mi tady delší stoupání. Navíc moc nemám rád vodu a zimu, čemuž je na Bobrovi těžký se vyhnout. Když jsem ale viděl, s jakým náskokem mi štafetu předává Jáchym, dal jsem do toho všechno. Úvod jsem možná až moc přepálil a do tempa se dostal až druhou půlhodinku. Potěšilo mě ale, že jsem to klukům nepokazil. Kamilovi jsem věřil, že to na kajaku doveze. Letos mi hrálo do karet i to, že v řece nebylo tolik vody. Pamatuju roky, kdy to v brodech bylo po ramena. Bobr je každoročně parádní akce na ukončení sezóny a letos to bylo pro nás i s třešničkou na dortu v podobě vítězství“, říkal v cíli spokojený Honza Jobánek.

Výsledky Free Litovel Bobr Cup

1.ASS Brno e-Finance (Kovář Jáchym, Jobánek Jan, Mrůzek Kamil)2:22:37
2.Kalokagathia Aliance (Pavlišta Vít, Kaněra Michal, Satke Adam)2:26:18+03:41
3.ASS Brno Extreme (Janata Milan, Pilčík Adam, Srbecký Pavel) 2:35:03+12:26

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *