Menu Zavřeno

Start sezóny klepe na dveře

Naši závodníci mají za sebou závěrečnou část předsezónní přípravy. Během zimních měsíců se Filip Adel a Honza Jobánek věnovali všeobecné přípravě, při které spolu mimo jiné strávili mnoho hodin v běžkařské stopě. Pro najetí potřebných kilometrů na kole zvolili i letos cyklisty oblíbenou Malorku, která nabízí v podstatě dokonalé tréninkové podmínky.

„Letos jsem vyrazil směr Malorka v polovině února s tím, že na ostrově zůstanu pět týdnů. To se ukázalo jako dobrá volba, nemusel jsem cestovat a počasí vyšlo nakonec téměř ideálně. Celkově byly tréninky zaměřené hlavně na vytrvalost. V řeči čísel to pro mě bylo 4100 km v sedle a 52 000 nastoupaných metrů. Domácí maratonský mistrák je letos koncem dubna, takže už je na čase ladit formu a pořádně si zvyknout zase na jízdu v terénu,“ popsal svoji přípravu Filip.

Nejen Filip, ale i Honza Jobánek má za sebou poslední fázi přípravy na Malorce. Honza Filipa na osvědčeném tréninkovém místě doplnil na začátku března a spolu pak během dvanáctí dní absolvovali několik tréninků, mnohdy v délkách přes 200 km. 

„Na kolo jsem letos přesednul až krátce před jarním soustředěním. I přesto, že jsem v sedle během zimy moc času nestrávil a věnoval se spíše skialpům, běžkám a lezení, tak jsem se po příletu na Malorku poměrně rychle zapracoval a byl jsem tam Filipovi zdatným parťákem. Podařilo se mi tam najet hodně kvalitních kilometrů, někdy i v nepříjemných intenzitách. Při tom nás doprovázelo krásný počasí, takže za mě panuje s přípravou před sezónou naprostá spokojenost,“ řekl po návratu ze soustředění Honza Jobánek. Již tuhle sobotu Honzu a Filipa čeká start na MTB závodu v rámci veletrhu For Bikes v Praze a potom již vše budou směřovat k prvnímu vrcholu sezóny, kterým je mistrovství ČR v maratonu, které se jede koncem dubna v Machově.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *