Menu Zavřeno

Ze silně obsazeného Šela Maratonu si odvážíme stříbro a 8. místo

Šela Maraton byl tím závodem, kde se letos poprvé sešla kompletní česká maratonská špička. Jeden z nejpopulárnějších českých maratonů má za sebou 22letou historii a na start letošního ročníku se postavilo přes osm stovek závodníků. Po 79 kilometrech vedoucích převážně po blátivých singletracích se o vítězi rozhodovalo v závěrečném výjezdu na hrad Helfštýn. V něm měl nejvíce sil Marek Rauchfuss (Česka spořitelna – Accolade). Filip Adel zaostal na druhém místě jen o 12 sekund a do elitní desítky se probojoval na 8. místě i Jan Jobánek.

Foto: Jan Reiner

„Šelu znám dobře z předchozích let, takže jsem věděl, kde je dobrý jet vepředu. I letos se potvrdilo, jak důležitý je pohlídat si nájezd do singlu, na který navazuje stoupání k hradu Helfštýn. Startovní pole se tam nadělilo a od hradu jsme odjížděli na dostřel v pěti lidech. Další kopec naznačil, kdo jak na tom je a na špici jsem zůstal vepředu s dvojicí kluků z České Spořitelny, Kulhavým a Rauchfussem. Chvílema jsme si z tempa trochu povolili, a tak jsme z poslední občerstvovačky odjížděli zase v pěti lidech, ještě s Karlem Hníkem a Martinem Stoškem. Další zrychlení ale kluci nechytli a tak jsem zůstal na čele zase s dvojicí ze Spořky,“ popisoval Filip Adel dění na trati před cílovým výjezdem na Helfštýn.

Foto: Jan Reiner

„V závěrečném cílovém stoupání jako první odpadl Jaroslav Kulhavý a těsně před vrcholem jsem nechal Markovi Rauchfussovi pár metrů, který jsem už nedokázal odmazat. Oproti předchozím rokům se trochu změnil dojezd, s čím jsem moc nepočítal. 🙂 Vítězství nebylo daleko, i tak je druhý místo po protrápeným závěru dubna fajn vzpruha a motivace před blížícími se vrcholy sezóny,“ řekl v cíli spokojený Filip.

Honza Jobánek, který dojel na 8. místě vypadal v cíli také spokojeně: „Mně letošní Šela parádně sedla. Přestože mám rád spíš dlouhé tempařské kopce, o které byl letos závod zkrácenej, tak jsem si bajkování na lehce rozblácených singlech užíval. Z tempa na špici jsem si sice před prvním průjezdem hradem musel vystoupit, ale v druhé půlce závodu se mi podařilo ještě několik soupeřů dojet.“

Foto: Petr Tvaóg

Výsledky Šela Maraton 79km

1.RAUCHFUSS Marek (Česka spořitelna – Accolade)3:04:32
2.ADEL Filip (Superior Team)3:04:44+0:12
3.KULHAVÝ Jaroslav (Česká spořitelna – Accolade)3:05:22+0:50
4.STOŠEK Martin (Canyon Northwave MTB Team)3:07:41+3:09
5.HNÍK Karel (D2mont Merida)3:07:47+3:15
6.ROŻEK Karol (POL) (7R ROWMIX TEAM p/b 72D)3:08:05+3:33
7.HNÍK Jakub (D2 Mont Merida)3:12:56+8:24
8.JOBÁNEK Jan (Superior Team)3:13:12+8:40
Foto: Jan Reiner

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.