Menu Zavřeno

Do seriálu Kolo pro život vstoupil Filip Adel v Berouně 4. místem

Závodem v Berouně odstartoval největší český seriál MTB závodů Kolo pro život již do svého 23. ročníku. Závod na nejdelší 51kilometrové trati suverénně ovládl Lubomír Petruš (D2 Mont Merida). Filip Adel v silné konkurenci obsadil čtvrté místo. Na trať bez výrazně těžkých technických pasáží odstartovalo přes tisíc účastníků.

Foto: Miloš Lubas

Již od úvodního stoupání nenechal nikoho na pochybách, že si nejlepší formu do Berouna přivezl Lubomír Petruš. Filip Adel byl jedním z těch, kteří byli schopni jeho tempo v úvodních kopcích nejdéle akceptovat. Nicméně i pro něj to bylo přespříliš a z přepáleného začátku se dlouho vzpamatovával a propadnul se startovním polem. V závěru ale ještě dokázal zabojovat o pódium.

Foto: Miloš Lubas

„Jak to bývá, tak i letos se na úvodním Kole pro život vyrazilo hodně zostra. První kopec jsem si vepředu ohlídal, ale hned v tom druhým mi nohy daly stopku a byla z toho krize, ze který jsem se vyhrabával celý závod. Propadl jsem se až na konec první desítky, ale nakonec jsem se ještě trochu oklepal a dojel do skupiny o čtvrtý místo, který jsem i v závěru v těsným dojezdu vybojoval. Trať v Berouně je hodně na výkon a není tam moc míst, kde by se dalo vyloženě odpočnout. Vítězství bylo daleko, celkově mi to v sobotu vůbec nesedlo, ale je potřeba si to občas prásknout,“ popisoval v cíli Filip.

Foto: Vojtěch Sopoušek

Výsledky KPŽ Beroun 51 km

1.PETRUŠ Lubomír (D2 Mont Merida)1:52:59
2.RYDVAL Filip (D2 Mont Merida)1:57:210:04:22
3.VAKOČ Petr (Canyon Northwave)1:57:250:04:26
4.ADEL Filip (Superior Team)1:59:350:06:36
5.HNÍK Karel (D2 Mont Merida)1:59:360:06:37

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.