Menu Zavřeno

Z Železných hor si odvážíme bronz a 9. místo

Osmou letošní zastávkou seriálu Kolo pro život se stala Chrudim. V závodě na 67 kilometrů zvítězil Filip Rydval (D2 mont Merida). Náš Filip Adel v závěru nestačil na Karla Hníka (D2 mont Merida) a v rychlém závodě bral bronz. Jan Jobánek si z Železných hor odváží 9. místo.

Foto: Miloš Lubas

Chrudim patří mezi nejtradičnější štace největšího českého bajkového seriálu. Kolo pro život se tu jezdí od samotného počátku seriálu roku 2000. Trasa se za léta příliš nezměnila, známá jsou zejména dvě místa. Sjezd Širokých schodů se odehrává pár metrů po startu, takže se do nich vřítí najednou několikasethlavé startovní pole. Druhým bodem je brod řeky Chrudimky. Díky absenci dlouhých stoupání je závod poměrně rychlý, vždyť průměr vítěze byl téměř 27 kilometrů za hodinu. Nechybí ale hezké kořenové úseky a trasa vede malebnou krajinou Železných hor.

Foto: Miloš Lubas

„Podle očekávání to bylo rychlý hned od startu. Každý rok se jede od úvodu nadoraz a je důležitý si pohlídat, aby to člověk nepřepálil, protože první polovina trati v Chrudimi je plná krátkých prudkých brdků a prostoru pro odpočinek moc není. Mně se povedlo držet na čele a nakonec jsme zůstali vepředu ve třech s kluky z D2 Montu, takže to s nima nebylo úplně jednoduchý. Filip Rydval využil své formy a v polovině závodu nám odjel, na udávání tempa jsem v tu chvíli zůstal sám, protože Karel Hník neměl důvod kolegu z týmu stíhat. To se ale změnilo v situaci, kdy se k nám začal přibližovat Michal Bubílek, takže jsme zase začali spolupracovat. O zbylých pozicích na bedně se rozhodlo kilometr před cílem, kde mě nástupem Karel překvapil a já už jsem na to nedokázal zareagovat. Tropický vedro a chrudimská trať mi moc nesedí, ale měl jsem podél trati zajištěnou super podporu s velkou zásobou ledu, takže i díky nim jsem to na bednu dobojoval,“ okomentoval Filip Adel průběh závodu.

Foto: Miloš Lubas

Výsledky KPŽ Chrudim 67km

1.RYDVAL Filip (D2 MONT MERIDA CYCLING TEAM)2:28:49
2.HNÍK Karel (D2 mont Merida)2:32:05+03:16
3.ADEL Filip (Superior Team)2:32:34+03:45
4.BUBÍLEK Michal (Merida Bikeranch Team)2:32:54+04:05
5.NERADIL Vojtěch (PSG Mechanix)2:34:48+05:59
9.JOBÁNEK Jan (Superior Team)2:39:12+10:22

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *