Menu Zavřeno

Smolné MČR v gravelu pro Superior Team

Historicky druhý český šampionát na gravelu se uskutečnil v Hlinsku. Titul obhájil domácí Marek Rauchfuss (Česká spořitelna Accolade). Našim závodníkům se nedařilo, Jan Jobánek po defektu dojel na 26. místě, Filip Adel cíl závodu ani nespatřil.

Na 78 kilometrů dlouhé trati se do soubojů o mistrovské tituly zapojili elitní muži, zejména specialisté na MTB, ale také cyklokrosaři. V úvodu závodu se na čele pohybovala poměrně početná skupina, v níž ale už bohužel chyběl Honza Jobánek, který na 4. kilometru musel řešit technické problémy.

„Krátce po startu letěl celej balík po rozbité asfaltce a já trochu nešťastně vymetl nějakou díru, která okamžitě znamenala prázdný zadní kolo. Oprava mi nezabrala dlouho, ale i tak, takhle brzo po startu to znamenalo velkou ztrátu pozic a obtížný prokousávání se dopředu. V podstatě celej závod jsem někoho předjížděl, ale ani tak to nestačilo na lepší než 26. místo. Výsledek nic moc, ale jsem rád, že jsem se nezlomil a dobojoval závod až do konce. Místní trať je pro gravel jak stvořená a kromě těch technických problémů jsem si to parádně užil,“ vykládal v cíli Jan Jobánek.

Filip Adel dlouho bojoval na čele závodu ve skupině, která se s přibývající vzdáleností výrazně zmenšovala. Na 40. kilometru už na špici šlapalo jen 5 závodníků. „Trať jsem měl sice několikrát projetou, ale i tak se mi povedlo ve velký rychlosti trefit nějakej šutr, takže jsem měl ve vteřině prázdný zadní kolo a bylo vyřešeno. Na čele nás v tu chvíli zůstalo po 40 kilometrech už jen pět a do tý doby mě to fakt bavilo. Byly to pro mě 2 pěkný týdny na gravelových gumách. O to víc mě mrzí, že jsem tohle zpestření maratonský sezóny nezakončil pěkným výsledkem, ještě když to bylo doma,“ řekl zklamaný Filip Adel.

Výsledky MČR gravel Hlinsko 78km

1.Marek Rauchfuss (Česká Spořitelna- Accolade) 2:22:56
2.Václav Ježek (Brilon racing team – MB)2:24:06
3.Jan Zatloukal (Nutrend Specialized Racing)2:24:46
4.Matyáš Fiala (ČEZ Cyklo Team Tábor)2:25:03
5.Tomáš Bakus (ČEZ Cyklo Team Tábor)2:27:38
26.Jan Jobánek (Superior Team)2:44:11
DNFFilip Adel (Superior Team)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *