Menu Zavřeno

Shrnutí sezóny 2021

Rok se startovním číslem 2021 se pomalu chýlí ke konci a nastává čas ohlédnout se za naší letošní závodní sezónou. Jaká vlastně sezóna 2021 pro nás byla? Každopádně mimořádně úspěšná. Jako tým jsme odstartovali do 23 závodů, ze kterých jsme si odvezli 18 pódiových umístění a hned 12 vítězství. Pojďme ale postupně a připomeňme si největší úspěchy a nejsilnější zážitky.

Začátek sezóny a přípravu na ni opět ovlivnila Covidová pandemie a odklady závodů. Už s příchodem jara jsme tušili, že start sezóny bude posunutý, proto jsme zvolili jistotu přípravy v domácích podmínkách. Nebylo kam spěchat, proto jsme hodně času trávili na lyžích a teprve postupně s příchodem teplejších dnů přesedlali do sedel.

Když se pak v červnu rozběhla závodní sezóna, vstoupili jsme do ní tím nejlepším možným způsobem. Filipu Adelovi se podařilo vyhrát hned všechny tři úvodní závody, do kterých odstartoval. Nejprve si poradil s konkurencí na maratonu v polské Zlotoryji a potom byl nejrychlejší i na Českém poháru v Machově a na Dolní Moravě. Zvláště vítězství v okolí Králického Sněžníku si Filip hodně cení, protože s touto extrémně náročnou tratí měl nevyřízené účty z předchozích let.

Honza Jobánek vstoupil do závodů o něco později. Na rozjezd si střihnul rychlý závod Prima Cupu na Sázavě, aby se o týden později popral s technickou tratí na Českém poháru v Mostě, ze kterého si odvezl bramborovou medaili. Oba tyto závody měl jako rozjezd před svou parádní disciplínou. OBR Drásal, jedinečný závod, který u nás nemá obdoby. Honzovi se ho po roční pauze podařilo opět vyhrát a stal se tak Mistrem ČR v ultramaratonu.

Filip Adel mezitím pokračoval reprezentací na Mistrovství Evropy. Horská trať v srdci švýcarských Alp Filipovi úplně nesedla, přesto si z ní odvezl pěkné 26. místo.

O týden později jsme už oba stáli na startu další výzvy v podobě kultovního etapáku MTB Trilogy. Závod, který je proslulý svojí technickou náročností. MTB Trilogy byl pro letošní rok zařazen nejen do Českého poháru v maratonu, ale také do UCI kalendáře. Filip si vedl na výbornou a po každodenních soubojích nejen s tratí, ale i s kluky z České spořitelny obhájil na Trilogy vítězství. Honza Jobánek si po čtyřech dnech závodění odvezl 6. místo. Trilogy bylo i tvrdou prověrkou našeho materiálu. Jsme rádi, že i naše Superiory obstály na výbornou.

Po náročném závodním programu následovala krátká pauza, kterou jsme využili ke krátkému odpočinku, ale hlavně k tréninku na druhou půlku sezóny. Filip polykal kilometry hlavně na domácí Vysočině. Honza zamířil i do vyšších kopečků.

Filip nakousl druhou porci závodních kilometrů účastí na závodech seriálu Kola pro Život, nejprve v Berouně a potom na Vysočině. Na domácí trati v terénech Žďárských vrchů nám i sobě udělal radost, když ukázal, že cílová rovinka ve Vysočina Aréně mu opravdu sedí.

Následovaly tři závody, ve kterých Filip našel vždy jednoho přemožitele a odvezl si tak sérii druhých míst.

Při opavském Silesia maratonu, který se jel zároveň jako Český pohár jsme nestačili na suverénního Marka Rauchfusse. Stříbrného Filipa doplnil Honza Jobánek 6. místem. Stejný soupeř udolal Filipa i o týden později na jeho oblíbené trati Malevil Cupu. Filip dlouho bojoval s přesilou týmu České spořitelny, ale nezachytil Markův nástup v závěru závodu.

Mistrovství republiky v maratonu bylo pro Filipa vrcholem domácí sezóny. Na extrémní trati za chladného počasí bojoval Filip skoro šest hodin a nestačil na Honzu Strože. Druhé místo je určitě jeden z jeho nejlepších výsledků. U Filipa bezprostředně po závodě převažovalo ale zklamání, mistrovský dres by pro něj bylo splnění jednoho snu.

Filipa potom čekal jen jeden vrchol – reprezentační start na Mistrovství světa.

Možná až trošku za hranou, tak hodnotila náročnost a hlavně délku trati většina závodníků již při prvních prohlídkách a trénincích. Obtížnost trati potvrdila i „úmrtnost“ v závodě, kdy se do cíle nedostala ani polovina startujících. Filip Adel rozjel závod s ohledem na jeho náročnost s rozumem a pohyboval se první desítky kilometrů okolo 40. místa. Později mu ale úplně došla energie a nebylo v jeho silách závod ani dokončit.

Honza po krátké zdravotní pauze, kvůli které vynechal i své oblíbené Sudety naskočil do závodění na Prima Cupu v Mikulově. Rychlý závod po rovinkách měl jako rozjezd před svým posledním důležitým závodním startem, etapákem Epic Izael.

I přes velká omezení kvůli Covidu Honza do Izraele vycestoval a byl tak připravený s parťákem Milanem Damkem na startu čtyřdenní výzvy. Během závodu se museli kluci vypořádat s několika Milanovými defekty, i tak si ale z tohoto mezinárodně obsazeného etapáku odvezli parádní 6. místo.

Ani Ondra Ježek nenechal svůj Superior zahálet, a tak se kromě své parádní disciplíny, vytrvalostních motocyklových závodů, postavil na start několika lokálních MTB závodů. Poradil si také s tratí Českého poháru XCO v Brně. V kompletním složení jsme se sešli na startu závodu seriálu Poháru drahanské vrchoviny v Boskovicích.

Na závěr sezóny si Filip Adel schoval vítězství při Prima Cupu v Hradci Králové, kterým potvrdil obhajobu vítězství v celém tomto populárním seriálu závodů a podtrhl tak naši úspěšnou sezónu.

V roce 2021 to byla parádní jízda, která by nebyla možná bez vás, našich fanoušků a týmových partnerů. Vaše podpora je skvělá a posouvá nás dál. Děkujeme za ni! Všem vám přejeme do příštího roku krásné kilometry v sedle, pevné zdraví a hodně splněných přání a snů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.