Menu Zavřeno

Filip Adel zahájí sezónu v Chorvatsku

Dvojzávodem na chorvatské Istrii odstartuje Filip Adel svoji letošní závodní sezónu. V sobotu 2.4. ho čeká XCO závod Premantura Rocky Trails, zařazený do kategorie UCI C1. Na neděli potom pořadatelé připravili 62kilometrový maraton Kamenjak Rocky Trails (UCI XCM C2).

Na start sobotního XCO přilákala slušná porce UCI bodů kvalitní, téměř 100hlavé startovní pole s účastí domácích, italských, rakouských, švýcarských týmů. Mezi favority závodu můžeme najít i jméno olympijského vítěze z Londýna Jaroslava Kulhavého.

Filipa v obou závodních dnech čekají skalnaté traily, kterými je nejjižnější cíp poloostrova Istrie doslova protkaný. Bude to tak opravdu první pořádný test nejen formy, ale také materiálu. Filip do Chorvatska odjíždí po vydařené zimní a jarní přípravě správně naladěn.

 „Letos to konečně zase klaplo a tak jsem před startem sezóny vyrazil najíždět kilometry na moji oblíbenou Mallorku. V únoru vyšlo skvěle počasí a během tří týdnů jsem najel spoustu, většinou vytrvalostních kilometrů. Březen už byl trochu svižnější, ale padlo i nějaký dvoukilo. 🙂 Slunce jsme sice na Malorce moc neviděli, ale tréninkově jsme to i tak zvládli na 100%. Sezónu letos odstartuji o víkendu v chorvatské Premantuře, ve kterém se mi v předchozích ročnících dařilo,“ okomentoval Filip letošní přípravu.

Nejen Filip, ale i Honza Jobánek má za sebou poslední fázi přípravy na Mallorce. Honza Filipa na osvědčeném tréninkovém místě doplnil v březnovém termínu a společně absolvovali 12 kvalitních tréninkových dní. Ideální terény jim dovolily odtrénovat potřebnou porci kilometrů.

„Za mě s přípravou a soustředěním panuje spokojenost, objezdili jsme, co jsme potřebovali a mě se docela dařilo stíhat Adlíkovi. Sice jsem na Mallorku odjížděl s vidinou trošku lepšího počasí, který tam většinou v březnu bývá. Nicméně na kole se jezdit dalo, takže to bylo hodně o dřině a míň o radosti, ale tak to asi na soustředění má být :). První závody mě čekají v průběhu dubna, kdy se pomalu začne rozbíhat česká maratonská sezóna,“ dodal Honza Jobánek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.