Menu Zavřeno

Jan Jobánek zvítězil na Hostýnské padesátce

Několik týdnů po skončení legendárního maratonu Drásal se v Hostýnských vrších znovu sešli bikeři. Tentokrát při 8. ročníku závodu Force Hostýnská 50ka. Čtyři stovky závodníků se mohlo kochat výhledy z hřebene Hostýnek a prát se s tratí s 1250 metrovým převýšením. Jméno vítěze zůstalo stejné jako na „velkém Drásalovi“, stal se jím Jan Jobánek (Superior Velsbike Team)

Honza potvrdil, že mu místní terény svědčí hned v úvodním stoupání z Bystřice pod Hostýnem. Osamostatnil se na čele a po sólo jízdě dorazil do cíle s těsným náskokem před stíhací skupinkou jezdců Kolovna KM-BT Morkovice.

Jobr se záhy po startu osamostatnil na čele
Foto: Vilém Horáček

Jan Jobánek: „Na Hostýnské padesátce jsem startoval poprvé. Přijal jsem pozvání bráchů Fojtíků, kteří stojí za tímto závodem. Ti mi také poradili, že jedno z mála míst na trati, kde jde rozhodnout, je hned první kopec.

Od prvních kilometrů sem nasadil svižné tempo a na hřeben Hostýnek jsem skutečně vyjel sám. Snažil jsem se potom udržovat konstantní tempo a neriskovat moc ze sjezdů. Věděl jsem, že za mnou jede skupinka, která má v úsecích na větru výhodu.

Možná jsem se až moc nechal ukolébat svým náskokem a jízdou na jistotu, takže když jsem se zhruba kilometr před cílem otočil, viděl jsem kluky mocně stíhající jen pár metrů za mnou. Ve finále to bylo drama až do konce, ale jsem rád, že jsem to dovezl.“

Nakonec to bylo těsný vítězství
Foto: Jan Fojtík

„Celkově se mi závod líbil, Hostýnský vrchy mám rád a líbí se mi atmosféra místních závodů. Jelo se v rychlejším tempu než při Drásalovi a hodně úseků opačně, takže jsem některá místa ani nepoznával. V příštím týdnu startuji na etapovém závodě UCI S2 Glacier 360° na Islandu. Tam pojedu ve dvojici s Milanem Damkem za team KILPI SUPERIOR, takže jsem rád, že jsem si vítězstvím ověřil formu,“ nastíníl své plány na nejbližší dny Jobr.

Výsledky Hostýnská padesátka

1.Jan Jobánek (Superior Velsbike Team)1:37:11
2.Pavel Žák (Kolovna KM-BT Morkovice)1:37:15+ 0:00:04
3.Vojtěch Neradil (Kolovna KM-BT Morkovice)1:37:16+ 0:00:05

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *