Menu Zavřeno

Jan Jobánek těsně druhý na Gravel Blinduru

Už popáté se sešli o ulynulém víkendu příznivci gravelu na podniku Gravel Blinduro ve Starém Městě pod Landštejnem. Ojedinělý závod v krásné přírodě České Kanady vyhrál Tomáš Paprstka (Bike Action – Rocky Mountain), jen těsně před naším Honzou Jobánkem.

Dvoudenní akce Gravel Blinduro není jen o závodění. Většina trasy se jede v poklidném tempu a na jezdce během dne čeká jen 5 relativně krátkých měřených úseků. A jak už název blinduro napovídá, nikdo předem netuší, jak dlouhý úsek na čas bude a na jaké se pojede trati. V sobotu na „štěrkoletce“ čekal okruh na 78 km, v neděli potom o něco kratší v opačném směru. Vše v parádním počasí babího léta.

„Po svojí loňský premiéře na Blinduru jsem věděl, že letos pojedu znovu. Závod, jeho atmosféra, trať a prostředí, ve kterém se jede, si mě dostaly. Česká Kanada je malebnej a tak trochu zapomenutej kousek země, kterej je pro gravely jak dělanej. Žádný velký strmý kopce, k tomu hustá síť lesních silniček, cest a šotolin. Samotná akce má parádní závodně-nezávodní atmosféru. Když to bereš vážně, tak ti měřený erzety dají pořádně zabrat. Nebo to můžeš pojmout jako pohodovou vyjížďku s partou kamarádů. Po loňsku, kdy jsem se na Blinduru rozjížděl po nemoci, jsem letošní ročník chtěl pojmout sportovněji a docela se mi to i podařilo. Jednotlivý erzety mi sice svojí délkou okolo 3 minut jako vytrvalci moc nesedí, přesto se mi dařilo držet krok s Tomem Paprstkou a celkovou ztrátu v 15 sekund beru jako úspěch“, řekl Honza Jobánek.

Celkové výsledky Gravel Blinduro

1.PAPRSTKA Tomáš (BIKEACTION – ROCKY MOUNTAIN TEAM)0:33:41
2.JOBÁNEK Jan (Superior Team)0:33:57+00:15
3.BLÁHA Vojtěch (Actofive)0:35:18+01:36
4.JEŽEK Petr (SUPERIOR RIDERS)0:35:46+02:04
5.NAJSER Karel (SUPERIOR RIDERS)0:36:02+02:20

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *