Menu Zavřeno

Filip Adel vítězem harrachovského závodu i celkového pořadí ČP

Kross Harrachov, desátý závod seriálu Prima CUP, finálový závod Českého poháru v maratonu, ovládl náš Filip Adel. Vítězstvím tak potvrdil celkový triumf v nejvyšší domácí maratonské soutěži.

Harrachovský podnik s ideálními podmínkami, slunečným počasím a příjemnou teplotou, nabídl účastníkům pohárového závodu trasu o úctyhodných parametrech. S délkou 115 kilometrů a převýšením přes 3500 metrů se tento závod řadí mezi nejnáročnější u nás.

Foto: Jan Brychta

V brzkých ranních hodinách, s teplotou těsně nad nulou se na startu se sešli jak tuzemští, tak zahraniční závodníci například z Polska a Německa. Nechyběli ani účastníci nadcházejícího mistrovství světa v maratonu, kteří závod zařadili do své přípravy. Horký favorit a leader pohárové soutěže Filip Adel již od startu potvrzoval svojí skvělou formu. Český reprezentant a jezdec týmu Superior se stal jediným mužem, který trasu o délce 115 kilometrů zvládl pod šest hodin a slavil v harrachovském biatlonovém areálu vítězství. Druhým nejrychlejším mužem se stal Michal Bubílek (Kross Bikeranch Team). Třetí místo bral v Michal Kaněra (Ghost Team), ten dojel v těsném závěsu se ztrátou deset vteřin za Bubílkem.

Foto: Jan Brychta

 „I když parametry závodu budí respekt, trať v Harrachově mi sedí a každoročně se na tuhle výzvu těším. Nejhorší to pro mě bylo hned po startu, na budíku mi to ukazovalo jen dva stupně nad nulou a byl jsem rád, že jsem vůbec dokázal udržet řidítka. Hned v prvním kopci jsem se ale zahřál a potom už to bylo v pohodě. Začátek nechtěl asi nikdo přepálit a tak bylo tempo docela rozumný, na Špindlerovce jsme zůstali ale už jen ve čtyřech s Michalem Bubílkem, Michalem Kaněrou a Sebastianem Vlčkem. Dlouho jsme jeli v kvartetu, ale v jednom z posledních trailů v Polsku se mi povedlo odskočit a vybudovat si před nejtěžším výjezdem z Piechowic nějaký náskok. Věděl jsem, jak dokáže být tenhle kopec zrádnej, vloni jsem si tady prošel krizí a prohrál tady mistrák. Letos to bylo ale o něčem jiným, pod kopec jsem přijel docela čerstvej a náskok jsem do cíle ještě navýšil. Bylo to krásnejch 6 hodin za řidítkama, všechno šlapalo, jak mělo. Užil jsem si to, “ vykládal v cíli spokojený vítěz.

Foto: Jan Brychta

Výsledky ČP Harrachov 115km

1.Adel Filip (Superior Team) 5:55:20
2.Bubílek Michal (Kross Bikeranch Team) 6:03:05+07:45
3.Kaněra Michal (GHOST team) 6:03:16+07:56
4.Vlček Sebastian (MONDRAKER Racing team) 6:05:15+09:55
5.Rakus Ondřej (HEAD PRO TEAM OPAVA) 6:20:54+25:34
Foto: Jan Brychta

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *