Menu Zavřeno

Filip Adel vyhrál i poslední závod sezóny

Závěrečný podnik seriálu Nova Cup hostil tradičně Mikulov. Na závodníky čekala za normálních okolností příjemná 56 kilometrů dlouhá trať. Výrazný déšť se ale na trati podepsal a všem účastníkům závěr sezóny pořádně ztížil. Vítězem hlavního závodu se stal Filip Adel, který byl po celý závod aktivní a v závěru odolal Jana Strože (Ethic Sport). Filip tak obhájil loňské celkové vítězství v seriálu Nova Cup.

Foto: ReinerPhoto

“V Mikulově jsem už párkrát startoval, takže jsem si pár úseků z letošní nové trati pamatoval. Po startu to bylo místy docela záludný, protože to díky dešti bylo podél vinic dost kluzký. Tempo bylo od počátku docela vysoký a po chvilce jsme zůstali na čele v sedmi lidech, kde měl nejpočetnější zastoupení tým EthicSport. Tolik kluků, navíc z jednoho týmu jsem si do posledních kilometrů přivést ale určitě nechtěl. Cítil jsem se docela dobře, takže jsem se snažil v následujících výjezdech držet vysoký tempo. To se mi povedlo, chytl se mě pouze Honza Strož a díky skvělý spolupráci jsme si vyjeli na kluky solidní náskok, kterej byl v cíli přes 5 minut. Závod se rozhodl 2 kilometry před cílem, kde jsem Honzovi trochu poodjel v jednom z kratších stoupání. Následně jsem si to v technickým dojezdu pohlídal a bylo z toho vítězství.“

Foto: ReinerPhoto

„V posledních dnech už jsem se necítil úplně svěže, takže jsem rád, že si to ještě nějak sedlo a byl z toho další povedenej závod. Z výhry mám radost dvojnásobnou, protože mi vítězství zajistilo celkové prvenství v seriálu Nova Cup.“ Sdělil v cíli Filip, pro kterého to byla sladká tečka za povedenou letošní sezónou.

Foto: Josef Vaishar

Výsledky Nova Cup Mikulov 56km

1.Adel FilipSuperior Velsbike Team01:59:57 
2.Strož JanEthicSport cycling team02:00:1600:00:18
3.Kaněra MichalGhost Team02:05:2500:05:27
4.Rajchard JanEthicSport cycling team02:05:2500:05:28
5.Bubílek MichalKross Bikeranch Team02:05:3300:05:35

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *