Menu Zavřeno

Filip Adel do cíle náročného MS v maratonu nedojel

Mistrovství světa v maratonu na italském ostrově Elba se zapsalo do historie svou extrémně náročnou tratí, na které vítězný Andreas Seewald z Německa strávil přes 6 hodin. Nejlepší z Čechů, Martin Stošek, dokončil na 12. místě. Náš Filip Adel se cíle brutálního závodu nedočkal.

Možná až trošku za hranou, tak hodnotila náročnost a hlavně délku trati většina závodníků již při prvních prohlídkách a trénincích. Obtížnost trati potvrdila i „úmrtnost“ v závodě, kdy se do cíle nedostala ani polovina startujících.

Našlapané startovní pole elitních maratonců doplnili i nejlepší XCO jezdci v čele s týmem Scott Sram a úřadujícím mistrem světa Nino Schurterem. Tempo a vytrvalost maratonců byla ale tentokrát i nad jejich síly. Filip Adel rozjel závod s ohledem na jeho náročnost s rozumem a pohyboval se první desítky kilometrů okolo 40. místa. Později mu ale úplně došla energie a nebylo v jeho silách závod ani dokončit.

„V sobotu mi to bohužel celkově nevyšlo. V pátek jsem měl asi něco špatnýho k jídlu a tak jsem ráno před závodem neměl optimální. Od startu se vyrazilo podle očekávání svižně, a já se snažil držet konstantní tempo, abych závod dokázal vůbec dojet. Na druhý hodině mi i tak začalo strašně docházet. Nedokázal jsem držet tempo s nikým, kdo mě zezadu dojížděl a já se zlomil i psychicky. Závod jsem ukončil někde na třetí hodině a odjetých 50 kilometrech. Je to škoda, prostředí a pasáže na Elbě jsou krásný, ale přece jen mi parametry závodu přišly už trochu moc,“ popisoval zklamaný Filip.

Výsledky MS v maratonu Capoliveri (ITA) 115 km

1. Andreas Seewald (GER) 6:02:05 hod.
2. Alfonzo Arias Cuervo (COL) +2:26
3. Jose Dias (POR) +5:30
4. Wout Alleman (BEL) +9:27
5. Marc Stutzmann (SUI) +9:44
12. Martin Stošek +16:06
48. Jan Strož +1:04:14 hod.
DNF. Marek Rauchfuss 
DNF. Filip Adel
DNF. Kristián Hynek
DNF. Matouš Ulman

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.