Menu Zavřeno

Ze Sázavy si odvážíme bronz a sedmou příčku

Seriál závodů Prima Cup pokračoval o víkendu závodem na Sázavě. Po třech vyhraných závodech v řadě našel Filip Adel přemožitele v osobách jezdců Česká spořitelna – Accolade Teamu, vítěze Matouše Ulmana a druhého Tomáše Višňovského. Jan Jobánek těsně prohrál sprint o 6. místo.

Trať závodu v Sázavě není o extrémech. 80kilometrová délka přináší rozmanité terény převážně okolo této vodáky populární řeky. Množství krátkých, ale docela prudkých stoupání dalo přesto většině z pěti set účastníků pořádně zabrat.

Vývoj hlavního závodu měl velmi rychlý spád. Již první kopec řádně nadělil startovní pole a na čele se udrželo asi jen 10 bikerů. Zejména dvojice závodníků České spořitelny diktovala velmi svižné tempo a vedoucí skupinku dále redukovala. V půli závodu se již Višňovský s Ulmanem na čele osamostatnili a bezpečně si bok po boku dojeli pro vítězství. O bronzu se rozhodovalo v jednom z posledních stoupání.

„Chtěl jsem si hlídat hlavně Matouše s Tomášem, protože jsem s nimi ještě letos nezávodil. Tempo bylo nárazově dost vysoký a po pár minutách bylo jasný, že to tihle kluci budou chtít udělat všem co nejvíc nepříjemný. V polovině závodu na mě přišla trochu krize a tak jsem si musel z tempa povolit. Nakonec jsem zůstal s Honzou Strožem, se kterým jsme si v posledních kilometrech dost pomohli. V posledním stoupání jsem si ale vytvořil náskok a urval tak třetí flek.“ Líčil po závodě Filip Adel.

Honza Jobánek se po zranění kolene vrátil sedmým místem. „Asi od dvacátýho kilometru jsem jel ve skupince okolo 10. fleku s klukama z D2 mont Merida teamu. Jejich tempo mi sedělo a vzájemně jsme si dlouho pomáhali. Byl jsem potom hodně překvapenej, když se těsně před koncem zezadu přiřítil rakušan Kampelmüller Michael. Ten závěr přes několik brodů a závěrečnej sprint zvládl o něco líp jak já, přesto jsem se 7. místem spokojenej. Jsme rád, že operované koleno drží i při úplné zátěži a těším se na další závody.“ Vyprávěl Jan Jobánek.

Příští víkend náš tým rozdělí síly. Na Filipa Adela čeká reprezentační účast na mistrovství Evropy ve Švýcarsku a Jan Jobánek bude startovat na technické trati Českého poháru v Mostě.

Výsledky Prima Cup Sázava 80 km

1.Ulman Matouš (Česká spořitelna – Accolade)3:06:26
2.Višňovský Tomáš (Česká spořitelna-Accolade cycling team)3:06:26+0:00:00
3.Adel Filip (Superior Velsbike Team)3:12:35+0:06:09
4.Strož Jan (D2 mont Merida cycling team)3:12:58+0:06:32
5.Skála Jaromír (ROUVY Specialized Cycling Team)3:14:35+0:08:09
6.Kampelmüller Michael (Intersport Mühl4tler Bike Team) AUT3:15:56+0:09:30
7.Jobánek Jan (Superior Velsbike Team)3:15:57+0:09:31

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *